Türk Tekstil İhracatçıları Faslı Konfeksiyon Üreticileriyle Buluştu - Son Dakika

Türk Tekstil İhracatçıları Faslı Konfeksiyon Üreticileriyle Buluştu

12.01.2012 12:18
Türk Tekstil İhracatçıları Faslı Konfeksiyon Üreticileriyle Buluştu

Türk tekstil sektörünün lider şirketleri, "Cotton Council International (CCI)" tarafından 5-8 Aralık 2011 Aralık tarihleri arasında düzenlenen "COTTON USA Fas Tedarik Zinciri Pazarlama Turu" sırasında Fas'taki yeni olası müşterilerle buluştu.

Türk tekstil sektörünün lider şirketleri, "Cotton Council International (CCI)" tarafından 5-8 Aralık 2011 Aralık tarihleri arasında düzenlenen "COTTON USA Fas Tedarik Zinciri Pazarlama Turu" sırasında Fas'taki yeni olası müşterilerle buluştu.

COTTON USA Tedarik Zinciri Pazarlama Programı'nın pek çok faydalı bileşenlerinden biri olan "COTTON USA Fas Tedarik Zinciri Pazarlama Turu"; Türkiye'de çoğunlukla Amerikan pamuğu kullanan lisanslı tekstilciler ile Faslı konfeksiyon imalatçısı şirketler arasında yeni iş ilişkileri kurmayı amaçlıyor. Bu tur, COTTON USA Akdeniz Tedarik Zinciri Programı kapsamında yürütülen bu türden ilk faaliyet olarak 5-8 Aralık 2011 tarihleri arasında gerçekleşti. Toplantılar, CCI'ın önümüzdeki aylarda bölgedeki diğer

şirketlere benzer ziyaretlerin değerini pekiştirdi. Yüz yüze görüşmeleri memnuniyetle karşılayan Faslı imalatçılar, kendi ofislerinde Türk tekstil ihracatçılarıyla buluşup tanışma fırsatını değerlendirdi.

Ziyaretler sırasında, Sanko, İskur ve İsko gibi COTTON USA lisanslı Türk tekstil firmaları, konfeksiyon imalatları için Türk kumaşları ithal etmekle ilgilenen Fas'taki 10 büyük örme ve denim konfeksiyon imalatçısıyla birebir toplantılar yaptı. Bu toplantılar sırasında, Türk fabrikaları Faslı şirketlere koleksiyonlarını tanıtarak kumaş örnekleri verdi. Taraflar ticareti arttırmak için üstesinden gelinmesi gereken Türkiye'den Fas'a daha hızlı teslimat ve yanıtlama süresi gibi zorlukları da tartıştı.

Fas'taki çoğu konfeksiyon imalatçısı Avrupa'daki "hızlı moda" perakendecilerine hizmet verdikleri için, kumaşın hızlı teslimatı hızlı konfeksiyon üretimi kararlarında büyük bir önem taşıyor.

COTTON USA Tedarik Zinciri Pazarlama Programı, dünyanın her yanından önemli tekstil tedariki ülkelerine bir dizi özel alıcı turlarını koordine ediyor. Bu etkinlikler, alıcılar ve tedarikçilerin buluşmasına imkan sağlayarak yerel tekstil endüstrisine yarar sağlamak üzere tasarlanıyor. Alıcılar, yalnızca davetle seçilmekte ve tedarikçiler kalifiye COTTON USA tedarikçileri olduklarından emin olmak üzere inceleniyor. Alıcılar turları genellikle showroom ziyaretleri, fabrika ziyaretleri ve ticari fuarları

içeriyor. Dünyanın her yanındaki ofisleriyle, COTTON USA Tedarik Zinciri Pazarlama Programı, global pamuk tekstili ve giyim tedarik zincirinde artan işler için kapsamlı bir bilgi kaynağı sağlıyor. COTTON USA Tedarik Zinciri Pazarlama Programı, merkezi Washington D.C.'de bulunan, kar amacı gütmeyen bir ticari birlik olan Cotton Council International (CCI) tarafından yönetiliyor. - İSTANBUL

Türkiye, Akdeniz Oyunları'nın 8'inci gününde madalya sıralamasında liderliğini korudu Türkiye, Akdeniz Oyunları'nın 8'inci gününde madalya sıralamasında liderliğini korudu 2. Türkiye Denizcilik Zirvesi sona erdi 2. Türkiye Denizcilik Zirvesi sona erdi Babacan, İkinci Mitingini Gebze'de Yaptı: 'Türkiye'nin Yıldızını Parlatacağız, Söz Veriyorum. Biz Söz Verince Tutarız' Babacan, İkinci Mitingini Gebze'de Yaptı: 'Türkiye'nin Yıldızını Parlatacağız, Söz Veriyorum. Biz Söz Verince Tutarız'
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Türk Tekstil İhracatçıları Faslı Konfeksiyon Üreticileriyle Buluştu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement