Son Dakika Haberleri: Türk Telekom Görme Engellileri Kitaplarla Buluşturuyor

Türk Telekom Görme Engellileri Kitaplarla Buluşturuyor

7 yıl önce

Türk Telekom, Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Laboratuvarı (GETEM) işbirliğiyle gerçekleştirilen Telefon Kütüphanesi Projesi ile görme engelli müşterilere yüzlerce sesli kitabı ev telefonları üzerinden ücretsiz olarak dinletme imkânı sağlıyor.'Bir fark yaratsak yeter, Türkiye'ye Değer' sloganıyla sosyal sorumluluk projelerini uygulamaya koyan Türk Telekom, bu kapsamda Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Laboratuvarı (GETEM) işbirliğiyle gerçekleştirdiği Telefon Kütüphanesi Projesi'ni hayata geçirdi.

Türk Telekom Görme Engellileri Kitaplarla Buluşturuyor, System.String[]
Türk Telekom, Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Laboratuvarı (GETEM) işbirliğiyle gerçekleştirilen Telefon Kütüphanesi Projesi ile görme engelli müşterilere yüzlerce sesli kitabı ev telefonları üzerinden ücretsiz olarak dinletme imkânı sağlıyor.

'Bir fark yaratsak yeter, Türkiye'ye Değer' sloganıyla sosyal sorumluluk projelerini uygulamaya koyan Türk Telekom, bu kapsamda Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Laboratuvarı (GETEM) işbirliğiyle gerçekleştirdiği Telefon Kütüphanesi Projesi'ni hayata geçirdi. Yüzlerce sesli kitabın Türk Telekom'un görme engelli müşterilerine ücretsiz olarak sunulduğu uygulama, 0 800 219 91 91 numaralı telefon üzerinden hizmet veriyor.

Hizmetten faydalanmak isteyenler, görme engelli olduklarına dair bir raporla GETEM'e başvurarak şifre alabiliyor. Kullanıcılar aldıkları şifreyle 200'den fazla sesli kitaba ücretsiz olarak erişebiliyor. Sadece ev telefonları üzerinden faydalanılabilen Telefon Kütüphanesi'nin kullanıcıları, dilediği kitabı seçme, bir sonraki aramada kaldığı yerden devam etme ya da bölümler arasında ileri ileri-geri gidebilme gibi gelişmiş özelliklerden de yararlanabiliyor.

Türk Telekom'un, iletişim teknolojilerinin imkanlarından faydalanarak 'tüm toplumun hayata katılması için eşit koşullara sahip olması' prensibi ile çalıştığını belirten Türk Telekom Bölge Müdürü Timur Sevim, "Sağladığımız istihdamdan geliştirdiğimiz servis ve ürünlere, sunduğumuz hizmetlerden sosyal sorumluluk projelerine kadar birçok konuda engellilerin topluma eşit koşullarda katılabilmesi için çalışıyoruz." dedi. Türk Telekom'un engelli müşterilerinin yaşamlarını kolaylaştırmak için bir dizi uygulama gerçekleştirdiğinin altını çizen Sevim, "Türkiye'de eğitim alanında bugüne kadar hayata geçirilen en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Türk Telekom Okulları Projesi kapsamında eğitime kazandırılan 76 eğitim binasından biri olan Siirt Türk Telekom İlköğretim Okulu ve İş Okulu'nda engelli öğrencilere yönelik hizmet sunuluyor. Görme engelli müşterileri için braille alfabesi ile hazırlanmış fatura ve abonelik sözleşmesi hizmeti sunan Türk Telekom, sesli fatura hizmetini de bu kapsamda sağlıyor. Türkiye'de 37 ilde 210 noktada bulunan ankesörlü telefonları, tekerlekli sandalye kullanan müşterilerin rahatlıkla kullanabileceği yükseklikte monte ederek hizmete sunan Türk Telekom, engelli kullanıcılara özel indirimli tarifelerle de hizmet veriyor." ifadelerini kullandı.İstanbullu Gelin'de Arabadaki Cinsel İlişki Sahnesi Sosyal Medyada Tepki Topladı Ziraat Bankasının Yüzde 0,98 Faizle Başlattığı Kampanya Sayesinde 500 Bin TL'lik Kredide 361 Bin TL Cepte Kalacak

Son Dakika! Irak'ın Verdiği Notaya Türkiye'den Tepki: Operasyonlara Devam Edilecek!