Son Dakika Haberleri: Türk Televizyonlarında Bir İlk! Bu Programın Sunucusu Robot Olacak

Türk Televizyonlarında Bir İlk! Bu Programın Sunucusu Robot Olacak

8 ay önce

Yeni ekonomi kanalı EKOTÜRK, Türk ve dünya televizyonlarında ilk kez robot sunuculu bir programı yayın akışına ekleyerek izleyenleri şaşırttı. Robotik Sohbetler adlı programın ilk bölümü 6 Nisan Cumartesi günü ekrana gelecek.

Türk Televizyonlarında Bir İlk! Bu Programın Sunucusu Robot Olacak, System.String[]

Yeni Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi kanalı EKOTÜRK, farklı ve özgün içerikleriyle adından söz ettirmeye devam ederken Türk televizyonlarında ilk kez robot sunuculu bir programı yayın akışına ekleyerek ekran başındakileri bir kez daha şaşkına çevirdi.

22 Ekim'de medya dünyasının deneyimli ismi Cengiz Özdemir'in kuruculuğunda yayın hayatına başlayan ve ekonomi ağırlıklı programlarla kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başaran kanal, şimdi de Türk ve dünya televizyonlarında ilk kez robot sunuculu bir programı yayın akışına ekleyerek izleyenleri şaşırttı.

PROGRAM'DA ROBOT BİR PARTNER YER ALACAK

İlk bölümü 6 Nisan Cumartesi günü ekrana gelen Robotik Sohbetler adlı programda girişimcilik dünyasının tanınan isimlerinden Fuat Sami'ye, robot bir partner eşlik ediyor. Sami ile yapay zekaya sahip robot sunucunun, her hafta farklı bir konuğu stüdyoda ağırlayarak teknolojinin gelecekte insan hayatını nasıl etkileyeceğine ve değiştireceğine yönelik sohbetler yapacağı belirtiliyor.

ÇİN'İN YAPAY ZEKALI HABER SPİKERİNİN TÜRKİYE MESAJINI YAYINLANMIŞTI

Kanal daha önce de Çin'in Xinhua haber ajansı tarafından geliştirilen dünyanın İngilizce konuşan ilk yapay zekalı haber spikerinin Türkiye'ye gönderdiği özel mesajı yayınlayarak dikkat çekmişti. Yapay zekalı sunucu, gönderdiği mesajda ''Bu Türkiye'ye ilk mesajım. Umarım bir gün yüz yüze de tanışırız'' demişti.

Haber Yayın Tarihi: 09.04.2019 08:57 Tecavüz görüntüleriyle fuhuşa zorlanan kadın, yazışmaları delil olarak sundu
Aras Bulut İynemli'den Süleyman Soylu'nun "Çukur" eleştirisine cevap AK Parti'nin "En beğenilen siyasetçi" anketinde İmamoğlu ve Demirtaş sürprizi