Türk Tiyatro Yönetmeninden Gürcüce Oyun - Son Dakika

Türk Tiyatro Yönetmeninden Gürcüce Oyun

04.03.2018 22:59
Türk Tiyatro Yönetmeninden Gürcüce Oyun, System.String[]

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'teki Şota Rustavelli Tiyatro ve Film Üniversitesinde doktora yapan Gamze Tanrıvermiş'in yönettiği "Mutlu Günler" oyunu, Gürcü tiyatroseverlerin beğenisine sunuldu.

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'teki Şota Rustavelli Tiyatro ve Film Üniversitesinde doktora yapan Gamze Tanrıvermiş'in yönettiği "Mutlu Günler" oyunu, Gürcü tiyatroseverlerin beğenisine sunuldu.

Gürcistan'da bu alanda doktora yapan ilk Türk olan Tanrıvermiş'in yönettiği tek perdelik oyunun prömiyeri, Rustavelli Tiyatro ve Film Üniversitesi sahnesinde gerçekleştirildi.

Tanrıvermiş tarafından Gürcüce perdeye aktarılan Samuel Beckett'in "Mutlu Günler" eseri, izleyicilerin büyük beğenisini topladı.

Oyunun prömiyerine Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan, Büyükelçilik Müsteşarı Muteber Kılıç, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tiflis Ofisi Başkanı Özgür Yücel, MÜSİAD Tiflis Ofisi yetkilileri, Türk ve Gürcü İş Adamları Derneği (GÜRTİAD) Başkanı Celal Sancar, GÜRTİAD yetkilileri, Türk iş adamları ve çok sayıda tiyatrosever katıldı.

Oyunun gösterimi sonrası sahneye çıkan Tanrıvermiş, Gürcüce sahnelenen bir tiyatro eserinin yönetmenliğini Türk vatandaşının üstlenmesinin Gürcistan'da ilk olduğunu vurguladı. Bundan büyük bir sevinç duyduğunu dile getiren Tanrıvermiş, projeye verdikleri maddi ve manevi destek için GÜRTİAD ve MÜSİAD yetkililerine teşekkür etti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Türk Tiyatro Yönetmeninden Gürcüce Oyun - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama