Türk Tonmeisterin Büyük Başarısı - Son Dakika

Türk Tonmeisterin Büyük Başarısı

30.05.2014 15:35
Türk Tonmeisterin Büyük Başarısı, System.String[]

Ankara doğumlu müzik yapımcısı Mert Özcan, aynı zamanda alanında uzman bir radyo ve televizyon kayıt uzmanı yani tonmeister.

Berklee College of Music'de Müzik Produksiyonu ve Mühendisliğini bölümünü hem de kısa sürede dereceyle bitirdikten sonra Los Angeles yolunu tutan Özcan, orada müzik endüstrisinin önemli isimleriyle çalışmalarını sürdüren başarılı bir yapımcı olarak, hayatını Amerika'da sürdürüyor.

John Mayer ve Lady Gaga gibi sanatçılarla çalışmış, çok sayıda Grammy ödülüne sahip olan müzik yapımcısı Jack Joseph Puig ve Blue Microphones tarafından kurulan 22 milyon dolarlık House of Rock stüdyosunda şef tonmeister ve yapımcı olarak 200'ün üzerinde sanatçıyla çalışma başarısı göstererek, sadece stüdyo kayıtlarında değil canlı müzik gösterilerinde de görev almıştır. Steven Tyler ve John Lennon'ın oğlu Julian Lennon'ın konserinde önemli rol oynamış ve Grammy adayı Hiatus Kiayote adlı grubun ve 'All Is Lost' isimli filme bestelediği müzikle Golden Globe ödülü alan Alex Ebert'ın soundtrack konserinde şef tonmeister olarak bu eserlere katkı koymuştur.

Berklee'de okurken bölümünde gösterdiği başarı ve ilgi sayesinde Wayne Wadhams Music Scholars grubuna seçilmiş ve Londra'da Hugh Padgham( Sting, Phil Collins) ve David Henstchel ( Elton John, George Harrison) ile Beatles'ın kaydettiği ünlü Abbey Road stüdyosunda ve Mark Knopfler'ın (Dire Straits) British Grove stüdyosunda çalışma fırsatı bulmuştur.

Şu anda kendi müzik prodüksiyon şirketini kurmak için çalışmalarda bulunan Mert Özcan, aynı zamanda Interscope Records (Universal Music) bünyesinde çalışmaya devam ediyor. Amacı kendi dalında yetenekli olan kişileri bir araya getirip; şarkı yazımından, aranje, prodüksiyon ve kayıta kadar herşeyi içeren bir yapım şiketi kurarak, bu hizmeti dünyanın dört bir yanındaki sanatçılara sunmak olarak belirleyen başarılı girişimci, çok kısa bir zaman diliminde bu projesini hayata geçirmeyi planlıyor.

Türk Tonmeisterin Büyük Başarısı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Türk Tonmeisterin Büyük Başarısı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret