Türk ve Hollandalı Gazeteciler Basında Sansürü Tartışıyor - Son Dakika

Türk ve Hollandalı Gazeteciler Basında Sansürü Tartışıyor

29.03.2012 13:45
Türk ve Hollandalı Gazeteciler Basında Sansürü Tartışıyor

Türkiye ile Hollanda basınından sansür deneyimlerinin paylaşılacağı konferans, iki ülke gazetecilerinin katılımıyla 31 Mart Cumartesi günü Santral Kampüsü'nde gerçekleşecek.

Türkiye ve Hollanda arasında diplomatik ilişkilerin 400 yılı kutlamaları kapsamında Turkije Instituut ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri programı tarafından düzenlenen etkinlikte, Türkiye ve Hollanda basınından sansür örnekleri ele alınıyor.

Hollanda ve Türkiye'den gazetecilerin katılımıyla iki ülkedeki basın, ifade özgürlüğü ve sansür uygulamalarının masaya yatırılacağı konferansın konuşmacıları arasında Türkiye-AB Karma Parlamento eşbaşkanı Joost Lagendijk, Banu Güven, Andrew Finkel, Ragıp Duran, Oral Çalışlar, İrfan Aktan, Rob Wijnberg, Mustafa Akyol, Nazmiye Oral, Jessica Lutz, Yavuz Baydar, Hans Jacobs, Iris Ludeker gibi çok sayıda Türk ve Hollandalı gazeteci yer alıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden Doç. Dr. Esra Arsan ve Hollandalı gazeteciler Jessica Maas ve Erdal Balcı tarafından organize edilen konferansta basında sansürün geçmişten günümüze örnekleri ve gazetecilerin deneyimleri katılımcılarla paylaşılacak.

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 'Cezayir'i pazar olarak değil bölgedeki en önemli ticaret ve üretim ortaklarımızdan biri olarak görüyoruz' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 'Cezayir'i pazar olarak değil bölgedeki en önemli ticaret ve üretim ortaklarımızdan biri olarak görüyoruz'
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Türk ve Hollandalı Gazeteciler Basında Sansürü Tartışıyor - Son Dakika


Advertisement