Türk ve Yunan Edebiyatçılar İzmir'de Buluşuyor - Son Dakika

Türk ve Yunan Edebiyatçılar İzmir'de Buluşuyor

17.11.2015 14:31
Türk ve Yunan Edebiyatçılar İzmir'de Buluşuyor, System.String[]

İzmir Büyükşehir Belediyesi, edebiyat alanına çocukların dikkatini çekmek için "Uluslararası İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Buluşması"na evsahipliği yapacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, edebiyat alanına çocukların ve gençlerin dikkatini çekmek için “Uluslararası İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Buluşması”na evsahipliği yapacak. 22–27 Kasım 2015 arasında, “Türkiye- Yunanistan Edebiyat Yolları” ana temasıyla düzenlenecek etkinliğe Yunanistan'dan 9, Türkiye’den 20 yazar katılacak.

Uluslararası Rodos Yazarlar ve Çevirmenler Merkezi ile Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen etkinlikler kapsamında bir de öykü yarışması yapılacak. Yazarlar, 11 okulu ziyaret ederek öğrencilerle buluşacak. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi'nde, “Derslikte, Üniversitede Edebiyat” konulu bir sempozyum düzenlenecek. Organizasyona, Rodos Belediye Başkanı Fotis Chatzidiakos da katılacak.

Uluslararası İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Buluşması, Türkiye ve Yunanistan’dan özellikle çocuk ve gençlik edebiyatının önemli isimlerini biraraya getirecek. Etkinliğe Yunanistan’dan Angeliki Darlasi, Christina Fragkeskaki, Eleni Dikaiou, Evangelia Lambrelli, Filippos Mandilaras, Foteini Fragkouli, Dikaios Chatziplis, Nancy Dionysia Tryposkoufi ve Eleftheria Binikou, İstanbul’dan Ayla Çınaroğlu, Aytül Akal, Çiğdem Gündeş, Esra Alkan, Dr. Fatih Erdoğan, Gülten Dayıoğlu, Nemika Tuğcu, Lena Şenol, Mesut Şenol ve Saime Oğuzhan, Manisa’dan Habib Bektaş ve Müjgan Tektaş ile İzmirli yazarlar Eşref Karadağ, Hidayet Karakuş, Mavisel Yener, Muzaffer İzgü, Talat Aydilek ve Yunus Bekir Yurdakul katılacak. Misafir yazarlar ilkokul, ortaokul ve liselerde, kitapları ve edebiyat üzerine söyleşi yapacak.

Etkinlik kapsamında ayrıca 20 Kasım saat 10.00’da İzmir Sanat’ta, doğaçlama öykü yarışması düzenlenecek. Yarışmaya 4, 5 ve 6. sınıflarla lise öğrencileri katılabilecek. Üç saat sürecek yarışmada öykünün konusu, yarışma günü belirlenip duyurulacak. İlk üç dereceye girenlere tablet bilgisayar, başarı belgesi ve kitap setleri, diğer öğrencilere katılım belgesi ve kitap hediye edilecek. Yarışmanın ödül töreni, Uluslararası İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Buluşması çerçevesinde, 24 Kasım tarihinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde olacak.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Kültür Sanat Türk ve Yunan Edebiyatçılar İzmir'de Buluşuyor - Son Dakika


Son Dakika

"Teslim olma anlaşmasını" imzalayan Paşinyan yine suçu başkasına attı: Yenilgimizin sebebi Türkiye Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven'in yerine, Prof. Dr. Sabahattin Aydın atandı Restoran ve kafelerde, 10.00-20.00 saatleri arasında sadece paket servis ve gel-al hizmeti verilebilecek Hafta sonları uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu! İşte yasağın kapsamı ve muaf olanlar İspanya evinde Almanya'yı 6-0 yendi Fatih Altaylı kafa karıştıran tedbirlerle ilgili esprili yorumu canlı yayına taşıdı, konuklar gülmekten kırıldı Mısır'da çift cinsel organlı bebek dünyaya geldi Hollanda, Türkiye ve Azerbaycan'a Dağlık Karabağ savaşı nedeniyle yaptırım kararı aldı