Son Dakika Haberleri: Türk Yetkiliden, Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Başkonsolustuktan Toprak Çıktı

Türk Yetkiliden, Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Başkonsolustuktan Toprak Çıktı

2 ay önce

Reuters haber ajansının geçtiği haberde, üst düzey bir Türk yetkili, "Başkonsoloslukta inceleme yapan Türk uzmanlar gerekli delilleri topladı. Bunun arasında toprak da var." açıklamasını yaptı.

Suudi Arabistan hükümetine muhalif yazılar kaleme alınan ve iki haftadır kendisinden haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili bir son dakika açıklaması geldi. Reuters haber ajansının son dakika haberi şeklinde geçtiği haberde, üst düzey bir Türk yetkili, "Başkonsoloslukta inceleme yapan Türk uzmanlar gerekli delilleri topladı. Bunun arasında toprak da var" açıklamasını yaptı.

"TOPRAK NUMUNESİ ALINDI"

Reuters'a bilgi veren üst düzey bir Türk yetkili, "Konsoloslukta arama ve inceleme yapan Türk polisi ve ekibi ihtiyaç duyulan ve delil olduğu düşünülen bulguları aldı. Konsolosluğun bahçesinden toprak numunesi de alındı" dedi.

9 SAAT SÜREN ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİ

Aynı yetkili, "Çalışmadan alınacak sonuçlar kısa sürede somut olarak ortaya çıkacak" dedi. Yaklaşık 10 Türk polis ve bir savcıdan oluşan Türk heyet konsoloslukta dokuz saat süren ve sabah saatlerinde biten bir çalışma gerçekleştirdi. Ortak heyette yer alan Suudi yetkililer de konsoloslukta bulundu.
Günlük Kiralık Evde Rezalet! Lise Öğrencisine İstismarda Bulunup Canlı Yayın Yaptı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan, BBC Muhabirine Tokat Gibi Yanıt: Çok İlgiliyseniz Gidip Bakın

Bahçeli'den Suudi Bakana Sert Sözler: Bu Bakan Bana Göre Halt Etmiştir