Türkan Şoray'ın Oynadığı "On Kadın" 32 Yıl Sonra Sinemada - Son Dakika

Türkan Şoray'ın Oynadığı "On Kadın" 32 Yıl Sonra Sinemada

10.04.2019 23:23
Türkan Şoray'ın Oynadığı

Usta yönetmen Şerif Gören'in 1987 yapımı "On Kadın" filmi, restore edilerek İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen "38. İstanbul Film Festivali"nde yeniden izleyiciyle buluştu.

Usta yönetmen Şerif Gören'in 1987 yapımı "On Kadın" filmi, restore edilerek İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen "38. İstanbul Film Festivali"nde yeniden izleyiciyle buluştu.

Şişli'deki City's AVM'deki gösterime katılan filmin başrol oyuncusu Türkan Şoray, İKSV ile restorasyona destek veren Zurich Sigorta'ya teşekkür ederek, "Bugün burada olduğunuz için, yıllar önce çevrilmiş bu filme değer vererek bu salonu doldurduğunuz için gerçekten çok teşekkür ederim." dedi.

Şoray, festival kapsamında bu yıl "10 Kadın" filminin restore edilerek gün ışığına çıktığını aktararak, "Bunun için de çok teşekkür ediyorum, İstanbul Film Festivali'ne. Film sanatının güzelliğini gösteriyor bu. Demek ki yıllar önce çekilen filmler, yıllar geçse de değerlendirilebiliyor. Sinema gerçekten çok önemli bir sanat dalı." ifadelerini kullandı.

Şerif Gören'in sevgi ve selamlarını getirdiğini de belirten sanatçı, şunları kaydetti:

"Kendisi burada bulunmayı istiyordu. Çok önemli değil ama bir sağlık sorunu nedeniyle Antalya'da olması gerekiyordu. Herkese selamı var. Bu filmde, 10 kadın diye yola çıkıldı, 9 kadını anlatabildik. Onuncu kadın da hep diyorum ki ben ve sizlersiniz. Filmde yıllar önceki kadına bakışı göreceksiniz. Şunu da tespit edeceksiniz diye düşünüyorum, yıllar geçse de hala bazı sorunlar değişmemiş. Çok önemli bir film. Şerif Gören, senarist Hüseyin Kuzu'ya ve o filmde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Meslek hayatımda, kariyerimde, böyle 9 kadını canlandırma imkanı verdikleri için ve sizlere geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Var olun, her zaman olun."

Türkan Şoray, etkinliğe trafik nedeniyle 10 dakika geç kaldığı için özür dileyerek, "Belediye başkanına söyleyeceğimiz ilk şikayet, trafik olmasın. İstanbulumuzu çok seviyoruz. Bizim için çok değerli." diye konuştu.

Sanatçı gösterimin ardından hayranlarıyla sohbet ederek fotoğraflar çektirdi.

Türk sinemasına birçok başyapıt kazandıran ve bu yıl festivalin Yaşam Boyu Başarı Ödülü'nü alan Şerif Gören'in "On Kadın" filmi Atlas Post Production tarafından, Zurich Sigorta'nın desteğiyle restore edildi. Festivalin "Dünden Bugüne Türk Klasikleri" bölümü kapsamında gösterilen filme sinemaseverler yoğun ilgi gösterdi.

Festival, 16 Nisan'a kadar devam edecek.

Türkan Şoray'ın Oynadığı On Kadın 32 Yıl Sonra Sinemada
Türkan Şoray'ın Oynadığı On Kadın 32 Yıl Sonra Sinemada
Türkan Şoray'ın Oynadığı On Kadın 32 Yıl Sonra Sinemada

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türkan Şoray'ın Oynadığı 'On Kadın' 32 Yıl Sonra Sinemada - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir