Türkçe Football Manager 2013 Resmi Olarak Duyuruldu - Son Dakika

Türkçe Football Manager 2013 Resmi Olarak Duyuruldu

07.09.2012 10:30
Türkçe Football Manager 2013 Resmi Olarak Duyuruldu, System.String[]

Dünyanın en popüler futbol menajerlik oyunu Football Manager, bu yıl Türkçe dil seçeneğiyle geliyor.

Gökhan Menge - - Futbolseverlerin, özellikle "Ben daha iyi yönetirim be!"cilerin oyunu Football Manager, 20. yılını kutluyor. İlk kez 1992 yılında Championship Manager ismiyle piyasaya çıkan oyunun bizler için değerli olmasının asıl sebebi ise, oyunun ilk kez yapımcı tarafından piyasaya Türkçe dil desteğiyle sunulacak olması. Daha önce "Oyunun Türkiye satışı 10 bini geçerse, oyunu Türkçe olarak da hazırlayacağız" diye söz veren ekip, FM 2012'nin satış başarısından sonra bu kararı almış. Tabii bu durumun devamı da yine Football Manager 2013'ün satışlarına bağlı.

Football Manager 2013'teki yeniliklerin başında farklı oyun modları geliyor. Bunların ilki FM Classic. Bu mod bir nevi FM Handheld'in masaüstü versiyonu. Normal FM'nin çok daha az zaman gerektirip, çok daha az ayrıntıyla uğraştıran versiyonu diyebiliriz. İkinci oyun modu ise ilk kez yine FM Handheld 2012'de sunulan senaryo modları. Örnek olarak bir takımı devre arasında, oyuncuların yarısı sakat ve ligin dibine demir atmış halde alıp, ligde tutmaya ya da parası olmayan bir klübi altyapıdan gelen oyuncularla şampiyon yapmaya çalışacaksınız.

Oyunun içerisinde de pek çok değişiklik bulunuyor aslında. Bunlardan ilki oyun içerisinde artık yardımcı menajerinizin yanında bir de futbol direktörü çalıştırabileceksiniz. Kaprisli oyuncular ile uğraşmak, sözleşmeleri yenilemek gibi angarya işleri futbol direktörünüze yükleyebileceksiniz. Tabii oyun içerisindeki 3D maç motorunun, arayüzün yine her seneki gibi geliştirildiğini söyleyelim. Toplamda 900'den fazla iyileştirme yapılmış oyunda.

Transferler konusunda da oyuna harika bir ayrıntı eklenmiş: Vergi. Bildiğiniz gibi ülkemize gelen yıldızlar genelde ülkemizdeki düşük vergi oranları sayesinde Avrupa'da kazanabileceklerinden fazlasını ülkemizde kazanıyorlar. Bu gibi benzer durumlar artık FM'de futbolcuların takım tercihlerinde etkili olacak.

Oyunu orijinal olarak oynayanların büyük çoğunluğu Steam üzerinden oynayan insanlar. Fakat FM'nin online modu sadece yerel alan ağına bağlı olarak oynanabiliyor. Bir arkadaşınızla oynamak için Hamachi gibi bir yan program kullanmanız gerekli. FM 2013'te ise doğrudan Steam üzerinden arkadaşlarınızla FM oynayabileceksiniz. Ayrıca internete bağlı olduğunuzda oynadığınız farklı senaryolardaki dünya sıralamasını da görebilecek, dünyadaki yerinizi bilebileceksiniz.

Football Manager 2013 yılbaşında PC ve Mac için piyasaya sürülecek.

Gökhan Menge - Teknokulis : http://www.teknokulis.com

Türkçe Football Manager 2013 Resmi Olarak Duyuruldu
Türkçe Football Manager 2013 Resmi Olarak Duyuruldu
Türkçe Football Manager 2013 Resmi Olarak Duyuruldu

- Kaynak: Teknokulis

Son Dakika Teknoloji Türkçe Football Manager 2013 Resmi Olarak Duyuruldu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ateşkesi 4 dakikada bozan Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan akılalmaz sözler: Anlaşmaya sıkı sıkıya bağlıyız Denizi olmayan Diyarbakır'da tekne alt geçitte mahsur kaldı Son Dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro haftaya rekorla başladı İETT otobüsünde yandaki kadına bakıp mastürbasyon yapan sapık kamerada Trabzonspor'da Eddie Newton gidiyor Abdullah Avcı geliyor Dünyada en çok aranan teröristler listesindeydi! El Kaide'nin üst düzey isimlerinden Abu Muhsin al-Masri öldürüldü MasterChef Türkiye'den elenen yarışmacı gözyaşları içinde veda etti 20 yaşındaki genç nakkaş iskeleden düşerek hayatını kaybetti