Türkçe'nin Çocukları Tekirdağ'ı Coşturdu - Son Dakika

Türkçe'nin Çocukları Tekirdağ'ı Coşturdu

30.06.2011 10:20
Türkçe'nin Çocukları Tekirdağ'ı Coşturdu, System.String[]

Uluslararası Türkçe Öğretimi Derneği tarafından bu sene 'Gelin Tanış Olalım' sloganıyla düzenlenen Türkçe Olimpiyatları'nın Tekirdağ etkinlikleri büyük bir şölene sahne oldu.

Uluslararası Türkçe Öğretimi Derneği tarafından bu sene 'Gelin Tanış Olalım' sloganıyla düzenlenen Türkçe Olimpiyatları'nın Tekirdağ etkinlikleri büyük bir şölene sahne oldu. Türkçe sevdalısı misafir öğrenciler, 2 gün boyunca Tekirdağ, Çorlu ve Çerkezköy'de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Tekirdağ Amfi Tiyatroda düzenlenen büyük Türkçe şölenini, yaklaşık 10 bin Tekirdağlı izledi. Öğrenciler, şiir, şarkı ve halk oyunları ile izleyenleri coşturdu.

Sunuculuğunu İlker Gültekin ile Afganistanlı öğrenci Şaire Osmani'nin yaptığı 9. Türkçe Olimpiyatları'nın Tekirdağ ayağı, muhteşem gösterilere sahne oldu. Törene katılan Tekirdağlılar, 4 bin kişilik Amfi Tiyatro ile sahil kenarına kurulan sandalyelerle birlikte alan tamamen dolduruldu. Engelli vatandaşlar için sahne kenarında özel yer ayrıldı.

Öğrencilerin, Barış Manço ile Cem Karaca'nın birlikte okudukları 'Uzun İnce Bir Yoldayım' şarkısı izleyicilerden en fazla alkış alan şarkı oldu. Sevdan Olmasa, Delalım adlı parçalara, izleyiciler birlikte tempo tutarak eşlik ettiler. Tören sırasında Moldovalı öğrencilerin sergiledikleri halk oyunları gösterisi büyük bir ilgi ile takip edildi.

Öğrencilerin seslendirdiği şiir ve şarkılarda zaman zaman duygulu anlar yaşanırken, zaman zaman da şiir ve şarkılar izleyenleri coşturdu. Kırgızistanlı öğrencilerin 'Türkçe'nin doğru kullanımı' konulu gösterisi stadyumu dolduran izleyicileri güldürdü.

Etkinliklerde, devlet büyükleri de Türkçenin çocuklarını yalnız bırakmadı. Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, MEB Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü Ömer Balıbey, Tekirdağ Belediye Başkan Vekili Eyüp Yiğiter, Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, iş dünyasının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Tören'de, Tekirdağ etkinliklerine sponsor olan firmalara, Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek ile Tekirdağ, Çorlu ve Çerkezköy belediye başkanlarına, katkıları ve desteklerinden dolayı birer plaket verildi. Törene katılamayan AK Parti Tekirdağ milletvekilleri Ziyaeddin Akbulut ve Özlem Yemişçi birer kutlama mesajı gönderdiler.

Törende kısa bir konuşma yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, "Bu çocuklarımızı yetiştiren öğretmenlerimize, bize bu güzellikleri sunan öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu işin öncüsünün de ellerinden öpüyorum. " dedi.

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan ise "Önümüzdeki yıl etkinlikleri Çorlu'da yapmak istiyoruz, bu konuda üzerimize düşen her şeyi yaparız. " dedi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Türkçe Şöleni'nde, dünyanın dört bir yanından gelen 80 öğrenci şarkı, şiir, halk oyunlarında becerilerini sergiledi.

Türkçe'nin Çocukları Tekirdağ'ı Coşturdu
Türkçe'nin Çocukları Tekirdağ'ı Coşturdu
Türkçe'nin Çocukları Tekirdağ'ı Coşturdu
Türkçe'nin Çocukları Tekirdağ'ı Coşturdu
Türkçe'nin Çocukları Tekirdağ'ı Coşturdu
Türkçe'nin Çocukları Tekirdağ'ı Coşturdu

Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Türkçe'nin Çocukları Tekirdağ'ı Coşturdu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son dakika: Merkez Bankası, politika faizini yüzde 18'e indirdi 13:58 Son dakika: Merkez Bankası, politika faizini yüzde 18'e indirdi Beşiktaş - Adana Demir maçı sonrası Serdar Ortaç'tan el hareketli ve küfürlü kutlama 13:48 Beşiktaş - Adana Demir maçı sonrası Serdar Ortaç'tan el hareketli ve küfürlü kutlama Hava kirliliği nedeniyle dünyada her yıl 7 milyon kişi hayatını kaybediyor 13:39 Hava kirliliği nedeniyle dünyada her yıl 7 milyon kişi hayatını kaybediyor
Sosyal medya hesabında çocukluk fotoğrafını paylaşan Müge Anlı, beğeni yağmuruna tutuldu 12:51 Sosyal medya hesabında çocukluk fotoğrafını paylaşan Müge Anlı, beğeni yağmuruna tutuldu Otel odasına gizlice girdiği kadına uyurken dokunup mastürbasyon yaptığı iddia sonrası görüntüler ortaya çıktı 12:18 Otel odasına gizlice girdiği kadına uyurken dokunup mastürbasyon yaptığı iddia sonrası görüntüler ortaya çıktı Sığır hırsızları ve köylü arasında çıkan kavgada 46 kişi hayatını kaybetti 12:00 Sığır hırsızları ve köylü arasında çıkan kavgada 46 kişi hayatını kaybetti
Son Dakika! Prof. Dr. Kurugöl'den 11:49 Son Dakika! Prof. Dr. Kurugöl'den "Bebeklere yanlışlıkla korona aşısı yapıldı" iddiasıyla ilgili yeni açıklama: Yalnızca bir vaka var Süleyman Soylu, şehit edilen Eren Bülbül ile ilgili konuştu: O gün bir söz verdik 11:36 Süleyman Soylu, şehit edilen Eren Bülbül ile ilgili konuştu: O gün bir söz verdik
Advertisement