Türkçe Olimpiyatları Avusturya Seçmelerine Büyük İlgi - Son Dakika

Türkçe Olimpiyatları Avusturya Seçmelerine Büyük İlgi

12.04.2014 11:28
Türkçe Olimpiyatları Avusturya Seçmelerine Büyük İlgi, System.String[]

Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında düzenlenen 12. Türkçe Olimpiyatları ve Kültür Şöleni Avusturya ödül töreni Viyana'da yapıldı.

Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında düzenlenen 12. Türkçe Olimpiyatları ve Kültür Şöleni Avusturya ödül töreni Viyana'da yapıldı. Eleven Park'ta gerçekleştirilen programa, Türk vatandaşları ve Avusturyalılar yoğun ilgi gösterdi. Şiir, şarkı ve okuma kategorilerinde dereceye giren Avusturyalı ve Türk öğrencilerin ödülleri verildi.

Programın organizasyon sorumlusu eğitimci Nazım Doğan, yarışmaya katılan öğrencileri elemekte zorlandıklarını belirterek yarışmaya olan yoğun ilgiden memnuniyet duyduklarını söyledi. Geçtiğimiz yıl Türkiye'de 11.si düzenlenen Türkçe Olimpiyatları ve Kültür Şöleni'nde Avusturya ekibinin iki altın madalya aldığını söyleyen Doğan, bu yılki hedeflerinin en az üç altın madalya ile dönmek olduğunu belirtti.

Programı izleyenler arasında Sosyal Demokrat Parti'li (SPÖ) Eyalet Milletvekili Christian Hursky, Viyana Ticaret Odası Eğitim Bölümü Başkanı Mag. Erich Huber de yerladılar.

'TÜRKÇE OLİMPİYATLARI YASAKLANMASIN'

Başbakan Erdoğan'ın Türkçe Olimpiyatlarına karşı açıklamalarına değinen vatandaşlarımızdan Aydın atasoy, Fatma İşçel, Aslan Yıldırım ve Tarkan Atabinen Türkçe olimpiyatlarının engellenmemesini istediler. Programında sonunda, önceki yıllarda dereceye giren öğrenciler performanslarını sergileyerek geceye renk kattı. Organizasyon, dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi. GÖÜRNTÜ DÖKÜMÜ

Olimpiyat gösterilerinden detaylar.

Seyircilerden detaylar.

Türkçe konuşan Avusturyalı çocuklar

Organize sorumlusu Nazmi Doğan rop.

Aydın Atasoy rop.

Fatma İşçel rop

Aslan Yıldırım rop.

HABER - KAMERA: İHSAN EKİCİ - VİYANA (DHA)

(Tür: Dış)

Türkçe Olimpiyatları Avusturya Seçmelerine Büyük İlgi
Türkçe Olimpiyatları Avusturya Seçmelerine Büyük İlgi
Türkçe Olimpiyatları Avusturya Seçmelerine Büyük İlgi
Türkçe Olimpiyatları Avusturya Seçmelerine Büyük İlgi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Türkçe Olimpiyatları Avusturya Seçmelerine Büyük İlgi - Son Dakika


Son Dakika

Market, bakkal, kasap hafta sonu 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterecek 65 yaş üstü ve 20 yaş altının 10.00-16.00 saatleri arasında toplu taşımayı kullanması yasaklandı Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Mehmet Ceyhan, kendisini aşılardan çıkar sağlamakla suçlayanlara isyan etti: 3 yakınımı salgında kaybettim Market ve fırınlar açık mı? İşte sokağa çıkma kısıtlamasının merak edilen detayları Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Cani koca, boşanma aşamasındaki eşini çalıştığı markette av tüfeğiyle öldürdü