Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne dijital altyapı desteği - Son Dakika

Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne dijital altyapı desteği

26.11.2020 12:15
Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne dijital altyapı desteği, System.String[]

Turkcell, Tekirdağ Şehir Hastanesi'nin altyapısını uçtan uca dijitalleştirdiğini duyurdu.

Turkcell, Tekirdağ Şehir Hastanesi'nin altyapısını uçtan uca dijitalleştirdiğini duyurdu. Tekirdağ Şehir Hastanesi böylece, yerli ve milli Hastane Bilgi Yönetimi Sistemi'ne (HBYS) dahil edilerek dijital altyapısını Turkcell'in sağladığı yedinci şehir hastanesi oldu.

Turkcell, altyapısını dijitalleştirdiği şehir hastanelerine bir yenisini daha eklediğini duyurdu. Yozgat, Adana, Elazığ, Eskişehir, Bursa ile Başakşehir Çam ve Sakura şehir hastanelerinin ardından Tekirdağ Şehir Hastanesi' de dijitalleştirdildi. Bu kapsamda Turkcell'in yerli ve milli Hastane Bilgi Yönetimi Sistemi (HBYS), Tekirdağ Şehir Hastanesi'nde de kullanılmaya başlandı.

"VATANDAŞLARIMIZA TEKNOLOJİMİZLE DESTEK VERMEKTEN GURUR DUYUYORUZ"

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan yaptığı açıklamada, "Turkcell kurulduğu günden bu yana Türkiye'den kazandığını yine Türkiye'nin katkısına sunan bir şirket oldu. Odağımızda her zaman müşterilerimiz var. Şehir hastaneleri gibi ülkemize ve vatandaşlarımıza değer katan bir projeye teknolojimizle destek vermekten büyük gurur duyuyoruz. Turkcell mühendislerinin geliştirdiği yerli ve milli HBYS uygulamamızı yaygınlaştırarak, Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne de kurduk. Şehir hastanelerinin lider dijital altyapı sağlayıcısı olarak Türkiye'nin tüm hastanelerinin dijitalleşmesine Turkcell güvencesiyle katkı sunmaya hazırız. Akfen Holding ile Türkiye'nin en önemli sağlık projelerinin birinde daha iş birliği yapmaktan ötürü mutluluk duyuyoruz" dedi.

"TÜM SÜREÇLER DİJİTAL ORTAMDA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR"

Turkcell'den edinilen bilgilere göre, "Turkcell'in Hastane Bilgi Yönetim Sistemi'nde sisteme bağlı cihazlar; entegrasyonlar aracılığıyla birbirleriyle haberleşiyor. Hastalarla ilgili yapılan her türlü tıbbi test, radyoloji görüntüleri, rapor gibi işlem ve bilgiler dijital ortamda doktorlara ulaştırılıyor. Sistem sayesinde hastaların teşhis ve tedavi süreçleri hızlanıyor, doktorlar tek tuşla hastaların tüm sonuçlarına erişebiliyor. Turkcell'in dijital altyapısını hazırladığı şehir hastanelerinde bugüne kadar 18 milyondan fazla hasta müracaatı dijital olarak gerçekleştirildi. Bunun yanı sıra; Yaklaşık 80 bin bebeğin ilk medikal kayıtları oluşturuldu. 480 bin ameliyat girişi dijital olarak yapıldı. 580 binden fazla yatan hasta taburcu edildi."


Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne dijital altyapı desteği
Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne dijital altyapı desteği
Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne dijital altyapı desteği
Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne dijital altyapı desteği
Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne dijital altyapı desteği
Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne dijital altyapı desteği

Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne dijital altyapı desteği - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Gece gündüz demeden sokak sokak arıyor! Genç kadın kedisini bulana 1500 TL ödül verecek "Bahçeli'ye aşı yapan hemşire darbedildi" karikatürünü gerçekmiş gibi sunan Özlem Gürses özür diledi Pentagon, mahkeme kararı almadan insanların konum bilgilerine ilişkin verileri satın alıyor Hastalığı nedeniyle rol aldığı diziden ayrılan Neslihan Atagül sessizliğini bozdu Süper Lig tarihine geçecek olay! Kendi kalesine gol atınca maç sonu vedalaşıp takımdan ayrıldı Kocasıyla yıllar önce birlikte çekildiği fotoğrafı gören kadın aldatıldığını zannedince eşini bıçakladı Ebru Polat dekoltesini eleştirip kendisine "Ortalık malı" diyen takipçisine fena patladı Karadeniz'deki doğal gazın çıkarılmasında 2 bin kişi istihdam edilecek