Turkish Brass Filarmoni - Son Dakika

Turkish Brass Filarmoni

29.01.2017 16:34
Turkish Brass Filarmoni, System.String[]

Turkish Brass Filarmoni, 29 Ocak'ta CRR Konser Salonu'nda.

Turkish Brass Filarmoni, 29 Ocak'ta CRR Konser Salonu'nda...

Şef: Erden Bilgen

Program:

Erden Bilgen Mehteran

W.A. Mozart Türk Marşı (Düzenleme: Erden Bilgen)                                                                                                 Kevser Hanım Nihavent Longa (Düzenleme: Erden Bilgen) G. Gershwin Mavi Rapsodi "Blue Rhapsody"

D. Shostakovich Vals " Jazz Suite" (Düzenleme: Erden Bilgen)                                                                                 Zequinha de Abreu Tico - Tico  "Latin"

Erden Bilgen Geleneksel Süit "İstanbul"

Jean-Baptiste Lully Türk-Osmanlı Tören Müziği (Düzenleme: Erden Bilgen) Dede Efendi Yine Bir Gülnihal (Düzenleme: Erden Bilgen)

A. Piazzolla Liebertango, Solo Trompet, Trombon, Tuba & Brass Orkestra (Düzenleme: Erden Bilgen)                                 John Williams Olympic Medley

Brass Filarmoni, 2015 yılında Türkiye Filarmoni Dermeğinin desteği ile CSO, Bilkent Senfoni, Borusan Filarmoni, Ankara ve İstanbul Devlet Operaları ve Konservatuvar orkestralarında çalışan, mesleklerine gönül vermiş, ülkemizi yurt içinde ve dışında üstün başarı ile temsil eden konservatuvar mezunu değerli sanatçıların birlikteliği ile kurulmuştur.

Günümüzde tüm gelişmiş ülke yöneticilerinin toplumlarının ekonomik, kültürel ve moral gücünü sergilemek, birlik ve beraberliğini, yaşam sevinci ve coşkusunu sağlamak amacı ile özenle koruduğu madeni üflemeli ve vurmalı çalgılar müzik kültürü, tarih boyu Türk beyliklerinin ve imparatorlukların kurulmasına, korunmasına ve yaşatılmasına esin ve güç kaynağı olmuştur. Brass Filarmoni, binlerce yıllık Türk Tören Müziği Kültür geleneğimizin ülkemizde ve dünyadaki en gelişmiş örneklerinden birisidir. rkestranın repertuvarında çağlar boyu bu çalgılar kullanılarak bestelenen tanınmış eserlerin yanında dünya müzik tarihinde iz bırakmış olan bir çok beste ve film müziği de yer almaktadır.

Orkestranın sanat yönetmenliği ve şefliğini Erden Bilgen yürütmektedir.

Turkish Brass Filarmoni

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Turkish Brass Filarmoni - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Arınç'ın istifa metninde dikkat çeken ifadeler var: Yargı, ekonomi ve başka alanlarda reformlara ihtiyaç var