Türkiye 7 yaşındaki Salim için seferber oldu - Son Dakika

Türkiye 7 yaşındaki Salim için seferber oldu

26.08.2019 13:27

Türkiye 7 yaşındaki Salim için seferber oldu 7 yaşındaki Salim için kök hücre kampanyası başlatıldıNEVŞEHİR - Nevşehirli 7 yaşındaki lösemi hastası Salim Denizhan için kök hücre kampanyası başlatıldı.

Türkiye 7 yaşındaki Salim için seferber oldu

7 yaşındaki Salim için kök hücre kampanyası başlatıldı

NEVŞEHİR - Nevşehirli 7 yaşındaki lösemi hastası Salim Denizhan için kök hücre kampanyası başlatıldı. Minik Salim'in yeniden sağlığına kavuşabilmesi için kan vermek isteyenler Kızılay Kan Merkezine başvurabilecek.

7 yaşındaki lösemi hastası Salim Denizhan, Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde yaşama tutunmaya çalışıyor. Minik Salim'in tıpkı yaşıtları gibi sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürmesi için gerekli kök hücrenin bulunması amacıyla Nevşehir'de kampanya başlatıldı. Kan bağışında bulunarak kampanyaya katılmak isteyenler, Ticaret Borsası karşısında bulunan Kızılay Kan Merkezine başvurabilecekler. Nevşehir'de bugüne kadar 280 kişinin kampanyaya katıldığı öğrenilirken, minik Salim'in anneannesi Resmiye Ağaçdelen gözyaşları içinde yardım istedi.

Kampanyaya destek için Kızılay Kan Merkezine gelen vatandaşları karşılayarak teşekkür eden Resmiye Ağaçdelen, "Herkesten Allah razı olsun. Duygulandım. Hiçbir şey söyleyemiyorum. İnşallah aradığımız kan, doner biran önce bulunur. Ne olur gelin kan verin. Çocuğumuzu kurtaralım. Böyle ilgiyi, desteği beklemiyorduk. Ama çok duyarlı insanlarımız var. Herkes akın akın geliyor. Daha da gelseler iyi olur. Türkiye'nin her yerinde bu kampanya başlatıldı. Ne olur gelin kan verin, bugün bize, yarın size. Kimse bizim başımıza gelmez diye düşünmesin, herkes kan versin" diye konuştu.

Türkiye 7 yaşındaki Salim için seferber oldu
Türkiye 7 yaşındaki Salim için seferber oldu
Türkiye 7 yaşındaki Salim için seferber oldu
Türkiye 7 yaşındaki Salim için seferber oldu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Türkiye 7 yaşındaki Salim için seferber oldu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Öldü denilerek morga kaldırılan bebeğin yaşadığı ortaya çıktı Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi