"Türkiye, AB Üyesi Yapılmalı" - Son Dakika

"Türkiye, AB Üyesi Yapılmalı"

26.11.2012 13:25

Shell Hollanda'nın Genel Müdürü Dick Benschop, Avrupa'nın iç pazarının genişletilmesi gerektiğini söyledi.

Shell Hollanda'nın Genel Müdürü Dick Benschop, Avrupa'nın iç pazarının genişletilmesi gerektiğini belirterek bu amaçla Türkiye ve Balkan ülkelerinin AB'ye alınmasını istedi Shell Hollanda'nın Genel Müdürü ve Hollanda'nın Eski AB'den Sorumlu Devlet Sekreteri Dick Benschop, Türkiye ve Balkanların AB üyesi yapılması gerektiğini söyledi.

NRC Handelsblad gazetesi için bir makale kaleme alan Benschop, dünyanın, her geçen gün şirketler, ülkeler ve kişiler bazında daha rekabetçi bir hale geldiğini belirtirken Avrupa'nın büyümeye ihtiyacının olduğunu vurguladı.

Dick Benschop, ABHaber tarafından yansıtılan makalesinde büyümeyi sağlayacak bir yolun Avrupa'nın iç piyasasının genişletilmesi olduğuna ancak bunun ihmal edildiğine dikkat çekerek şunları yazdı:

"Dolayısıyla ben, AB'nin genişletilmesinin gündemimizin ilk maddesi haline getirilmesi gerektiğine inanıyorum. Türkiye ve Balkan ülkelerinin AB'ye dahil edilmesi ve Ukrayna ile diğer ülkelerin de AB piyasasına ortak edilmesi... Avrupa'da böyle büyük bir ekonomik bölgenin oluşturulması, muazzam ekonomik ve siyasi avantajlar sunacaktır." - Ankara

 Türkiye, AB Üyesi Yapılmalı

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Dünya 'Türkiye, AB Üyesi Yapılmalı' - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Enkaz altında kalan gencin ekiplere "Abi sen gitme" deyişi yürekleri dağladı Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri'nin eşi ve 2 çocuğu, depremde enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi Son Dakika: Trabzonspor, evinde Kasımpaşa'ya 4-3 mağlup oldu Galatasaray-Bakken Bears maçı koronavirüs nedeniyle ertelendi Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 6 kullanıcı tespit edildi 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi