Türkiye Beyazay Derneği Sakarya Şube Başkanı Kaledibi Açıklaması - Son Dakika

Türkiye Beyazay Derneği Sakarya Şube Başkanı Kaledibi Açıklaması

05.01.2012 15:20
Türkiye Beyazay Derneği Sakarya Şube Başkanı Kaledibi Açıklaması, System.String[]

Türkiye Beyazay Derneği Sakarya Şube Başkanı Ferruh Kaledibi, 2012 yılında ülke genelinde 28 bin engelli kadrosuna devlet meuru alınacağını bildirdi.

Türkiye Beyazay Derneği Sakarya Şube Başkanı Ferruh Kaledibi, 2012 yılında ülke genelinde 28 bin engelli kadrosuna devlet meuru alınacağını bildirdi.

Kaledibi, yaptığı yazılı açıklamada, engellilerin devlet memuru olabilmesi için Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) girmeleri gerektiğini ve engellilere sınava hazırlık için 3 ay süreli kurs düzenleneceğini kaydetti.

Kurslara ortaöğretim, ön lisans veya lisans düzeyinde eğitim veren kurumlardan mezun olan engellilerin katılacağını ifade eden Kaledibi, şunları bildirdi:

"Türkiye'de yaklaşık 8,5 milyon vatandaş yaşamını engelli olarak sürdürüyor. Engelliler engelli oldukları için değil, eğitimsiz oldukları için istihdam edilemiyor. ÖMSS sonuçları, iki yıl süreyle ve yeni sınav yapılıncaya kadar geçerli olacak. Sınava katılan özürlü memur adaylarının yerleştirme işlemleri, eğitim durumları ve özür gruplarına ilişkin şartları taşımaları kaydıyla, ÖMSS puanları, tercihleri, kadro sayıları ve koşulları göz önünde tutularak belirlenecek."

- SAKARYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Türkiye Beyazay Derneği Sakarya Şube Başkanı Kaledibi Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Son dakika! Anadolu Otoyolu'nda zincirleme trafik kazası! 16 araç birbirine girdi, 8 yaralı var Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz'dan maske uyarısı: N95 ve FFP2 tarzı maskeler toplu alanlarda kullanılmamalı Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı Sivasspor'un karda oynanan Başakşehir maçında sahaya beyaz formayla çıkması dünya gündeminde Kadir Şeker'in öldürdüğü Özgür Duran'ın ailesinin avukatı: Gizli tanığın ifadesiyle dosya bambaşka bir hal alacak Marketten çaldığı 5 kangal sucukla kıskıvrak yakalandı Sağlık Bakanlığı yetkilisi: 15 Mart'ta 27 milyon kişiyi aşılamamız halinde kısıtlamaların büyük bölümünü kaldırmayı planlıyoruz