Türkiye Bor Katkılı El Dezenfektanı Üretecek - Son Dakika

Türkiye Bor Katkılı El Dezenfektanı Üretecek

10 gün önce

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını nedeni ile bor katkılı el dezenfektanı üretimine başlanacağını duyurdu.

Türkiye Bor Katkılı El Dezenfektanı Üretecek, System.String[]

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını nedeni ile bor katkılı el dezenfektanı üretimine başlanacağını duyurdu.


Bakanlar ile video konferans görüşmesi gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den bor katkılı el dezenfektanı ile ilgili reklam kampanyası yapılmasını ve açığın kapatılmasını istemişti.


Erdoğan, bor katılı el dezenfektanı üretimi ile ilgili şunları söylemişti: "Eğer gerçekten söylediğiniz şu dezenfektan hakikaten bu işi gördüğüne göre, çok ciddi bir reklam kampanyasına girip bu açığı kapayalım. Bundan bize de bir gönderin. Elimizi mahvetmesin ama."


"Seri Üretimine Başlıyoruz!"


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Covid-19 tedbirleri kapsamında enerjide kesintisiz hizmet için attığımız adımları Sn. Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Talimatlarıyla, Ar-Ge çalışmasını tamamladığımız bor katkılı el dezenfektanının seri üretimine başlıyoruz. En kısa zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Tamindir
Son Dakika

Ülkesinde her gün yüzlerce kişi ölürken Trump'tan garip bir çıkış geldi: Kimse bizim kadar bu savaşa hazır değil
CHP'li siyasetçi, koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybetti Kadıköy'de sokağa çıkan 20 yaşındaki genç: Bir mesele var ondan çıktım Son Dakika: ABD'de koronavirüsten bir günde bin 105 kişi öldü