Türkiye-Bulgaristan İlişkileri - Son Dakika

Türkiye-Bulgaristan İlişkileri

17.02.2012 16:41
Türkiye-Bulgaristan İlişkileri, System.String[]

Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, 22 Şubat'ta Kardeş Şehirler Dostluk Evi'nde "Yeşil Koridorlar Projesi" ile ilgili bir toplantı yapacaklarını belirtti.

Kırklareli Belediyesi ile Bulgaristan'ın Burgaz Belediyesi işbirliğinde, Avrupa Birliği Sınır Ötesi İşbirliği Projesi kapsamında yürütülen, "Yeşil Koridorlar Projesi" toplantısı, iki tarafından belediye yetkililerinin katılımı ile Kırklareli'de yapılacak.

Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, 22 Şubat'ta Kardeş Şehirler Dostluk Evi'nde "Yeşil Koridorlar Projesi" ile ilgili bir toplantı yapacaklarını belirtti.

Kırklareli ve Burgaz sınır geçişi bölgesindeki doğal, kültürel ve tarihsel mirasın tanıtılmasını hedefleyen "Yeşil Koridorlar Projesi" ile işbirliği ve koordinasyonu güçlendirilmesinin amaçlandığını ifade eden Çağlayan, şunları kaydetti:

"Projenin temelinde şehirleşmiş bölgeleri doğal zenginliklerle bağlayarak bir yerel halklar ve turistler arasında çevre dostu turizm anlayışı geliştirilecek. Bu tanıtım faaliyetleri sayesinde sürdürülebilir bir turizm hareketliliği sağlanacak. Proje ile doğal güzelliklere hızlı ve kolay erişim modeli ortaya çıkması planlanıyor."

Çağlayan, çevre ve doğa, turizm ve arkeoloji alanında uzman kişilerin konuşma yapacağını bildirdi.

- KIRKLARELİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Türkiye-Bulgaristan İlişkileri - Son Dakika


Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Fatih Terim'den yönetime olay sözler: İçerdekilerin arkamdan planlarını bilmiyor değilim Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Şişli'de rezidansta 3 kişinin yaralandığı olayda gerçek farklı çıktı: Tabancasını temizlerken yaralanmışlar İstanbul'da lüks villada cinayet! Arkadaşının dikkati, gerçeği ortaya çıkardı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek