"Türkiye'de Rüzgar" Konulu Yarışma Sonuçlandı - Son Dakika

"Türkiye'de Rüzgar" Konulu Yarışma Sonuçlandı

EPDK sergi salonunda yapılan ödül töreninde dereceye girenlere ödüllerini veren Mercan, rüzgarın dünyanın en temiz yerli enerji kaynağını olduğunu söyledi.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği'nin (TÜREB) düzenlediği "Türkiye'de Rüzgar" konulu fotoğraf ve resim yarışmasının ödül töreni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı H. Murat Mercan'ın ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ikinci başkanı Ümit Kayrak'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Mercan, Türkiye gibi toplam enerji ihtiyacının yüzde 73'ünü yurt dışından karşılayan bir ülkede esen her rüzgarı mutlaka değerlendirmek gerektiğini vurgulayarak "Rüzgarda ilk önce 2023'e kadar 20 bin megavatlık üretim hedefliyoruz, daha sonra da 40 bin megavata kadar çıkacak potansiyeli önemsiyoruz" diye konuştu.

Soma Faciasında Babasını Kaybeden Rüveyda Duygulu Anlar Yaşattı

Törende, Soma faciasında babasını kaybeden Rüveyda Çoban da vardı. Rüveyda Çoban yaptığı resmi, Özgül Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Özgül'e hediye etti. Duygulu anların yaşandığı törende, Mercan, kazada hayatını kaybeden işçi Kemal Çoban'ın eşine başsağlığı diledi.

Özgül Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Özgül de, rüzgarın temiz bir enerji kaynağı olarak hayatımızda daha fazla yer alması için çocukları bu konuda eğitmenin önemine dikkat çekti. Ömer Faruk Özgül, "yenilenebilir enerji konusunda çalışmalarımız ve desteğimiz devam edecek" dedi.

Ödüller

Toplam 1656 resim arasından 1.grup kategoride birinci Zeynep Özbay, ikinci İrem Aktaş, üçüncü İlayda Okuyucu; 2. Grup kategoride birinci İrem Kutaniş, ikinci Öykü Özkan, üçüncü Buse Özdemir; 3.grup kategoride birinci Hatice Özdemir, ikinci Sinem Özdemir, üçüncü Kader Oruk oldu.

Fotoğraf yarışmasında Aytül Akbaş birinci, Kemal Özkılıç ikinci, Serkan Daldal üçüncülük ödülü almaya hak kazandı.
Sergi, 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü'ne kadar EPDK sergi salonunda gezilebilecek.


Son Dakika

Büşra Pekin, Şafak Sezer'in "Bir daha filmimde oynatmam" sözlerine cevap verdi Kasap Nusret Gökçe'nin kendisine ikizi kadar benzeyen kardeşi, görenleri şaşkına çevirdi Dünyanın en güzel kızı seçilmişti! Çocuk modele bir de şimdi bakın "Fakirsin" dedikleri genç aşçıdan fenomenleri kıskandıracak başarı "Sonumun Bergen gibi olmasını istemiyorum" diyen Yeliz Yeşilmen, şiddet sorularına cevap veremedi Sevgilisini bıçaklama suçundan gözaltına alınan Hazal Mesudiyeli: Tarikata üye olmamı istedi, sonra da kendisini bıçakladı Şeyma Subaşı koronavirüs nedeniyle aylardır ayrı kaldığı kızı Melisa'ya kavuştu Hülya Avşar'dan İbrahim Tatlıses'i ağlatan sözler: Artık sahnelere dön, özledik Dünyanın en genç milyarderinin serveti kurmaca çıktı İlişkilerinde kriz yaşayan Cem Yılmaz ve Serenay Sarıkaya, birlikte yaşadıkları evi terk etti Esat Yontunç, 33 yıllık dostu Acun Ilıcalı'ya doğum günü sürprizi yaptı Tatil sezonunu açan Serenay Sarıkaya bikinili görüntülendi Oyuncu Fikret Kuşkan, sağlık sorunları nedeniyle Zalim İstanbul dizisinden ayrıldı 44 yaşındaki yıldız oyuncu güzelliği ile yıllara meydan okuyor Gülben Ergen'den Emre Kara'ya samimi itiraf: TEDx konuşması hayatımın en zorlu işiydi