"Türkiye'de Rüzgar" Konulu Yarışma Sonuçlandı - Son Dakika

"Türkiye'de Rüzgar" Konulu Yarışma Sonuçlandı

11.06.2014 11:46

EPDK sergi salonunda yapılan ödül töreninde dereceye girenlere ödüllerini veren Mercan, rüzgarın dünyanın en temiz yerli enerji kaynağını olduğunu söyledi.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği'nin (TÜREB) düzenlediği "Türkiye'de Rüzgar" konulu fotoğraf ve resim yarışmasının ödül töreni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı H. Murat Mercan'ın ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ikinci başkanı Ümit Kayrak'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Mercan, Türkiye gibi toplam enerji ihtiyacının yüzde 73'ünü yurt dışından karşılayan bir ülkede esen her rüzgarı mutlaka değerlendirmek gerektiğini vurgulayarak "Rüzgarda ilk önce 2023'e kadar 20 bin megavatlık üretim hedefliyoruz, daha sonra da 40 bin megavata kadar çıkacak potansiyeli önemsiyoruz" diye konuştu.

Soma Faciasında Babasını Kaybeden Rüveyda Duygulu Anlar Yaşattı

Törende, Soma faciasında babasını kaybeden Rüveyda Çoban da vardı. Rüveyda Çoban yaptığı resmi, Özgül Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Özgül'e hediye etti. Duygulu anların yaşandığı törende, Mercan, kazada hayatını kaybeden işçi Kemal Çoban'ın eşine başsağlığı diledi.

Özgül Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Özgül de, rüzgarın temiz bir enerji kaynağı olarak hayatımızda daha fazla yer alması için çocukları bu konuda eğitmenin önemine dikkat çekti. Ömer Faruk Özgül, "yenilenebilir enerji konusunda çalışmalarımız ve desteğimiz devam edecek" dedi.

Ödüller

Toplam 1656 resim arasından 1.grup kategoride birinci Zeynep Özbay, ikinci İrem Aktaş, üçüncü İlayda Okuyucu; 2. Grup kategoride birinci İrem Kutaniş, ikinci Öykü Özkan, üçüncü Buse Özdemir; 3.grup kategoride birinci Hatice Özdemir, ikinci Sinem Özdemir, üçüncü Kader Oruk oldu.

Fotoğraf yarışmasında Aytül Akbaş birinci, Kemal Özkılıç ikinci, Serkan Daldal üçüncülük ödülü almaya hak kazandı.
Sergi, 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü'ne kadar EPDK sergi salonunda gezilebilecek.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Türkiye'de Rüzgar' Konulu Yarışma Sonuçlandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm dünyaya İsrail mesajı verdi: Sessiz kalanlar, bir gün sıranın kendilerine geleceğini bilsin Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm dünyaya İsrail mesajı verdi: Sessiz kalanlar, bir gün sıranın kendilerine geleceğini bilsin Süper Lig'in nefes kesecek son haftasının hakemleri belli oldu! Süper Lig'in nefes kesecek son haftasının hakemleri belli oldu! Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pazartesi günü itibarıyla kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlayacağız Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pazartesi günü itibarıyla kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlayacağız Koronavirüs testi pozitif olan genç kadın, arkadaşlarıyla alkol alıp ormanda kayboldu Koronavirüs testi pozitif olan genç kadın, arkadaşlarıyla alkol alıp ormanda kayboldu 15. kez kısıtlama cezası yiyen kadından hayrete düşüren sözler: Niye ödeyeyim, markayım ben 15. kez kısıtlama cezası yiyen kadından hayrete düşüren sözler: Niye ödeyeyim, markayım ben "Korona var öpme" klibi çeken ünlü türkücü Aydın Aydın, salgından kaçamadı ABD'de hayrete düşüren olay! 2 yaşındaki bir çocuk annesini bacağından, babasını ise kafasından vurdu ABD'de hayrete düşüren olay! 2 yaşındaki bir çocuk annesini bacağından, babasını ise kafasından vurdu Son Dakika: 2023'te yapılacak Şampiyonlar Ligi finaline İstanbul ev sahipliği yapacak Son Dakika: 2023'te yapılacak Şampiyonlar Ligi finaline İstanbul ev sahipliği yapacak
Advertisement