Son Dakika Haberleri: "Türkiye'de Rüzgar" Konulu Yarışma Sonuçlandı

"Türkiye'de Rüzgar" Konulu Yarışma Sonuçlandı

5 yıl önce

EPDK sergi salonunda yapılan ödül töreninde dereceye girenlere ödüllerini veren Mercan, rüzgarın dünyanın en temiz yerli enerji kaynağını olduğunu söyledi.


Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği'nin (TÜREB) düzenlediği "Türkiye'de Rüzgar" konulu fotoğraf ve resim yarışmasının ödül töreni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı H. Murat Mercan'ın ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ikinci başkanı Ümit Kayrak'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Mercan, Türkiye gibi toplam enerji ihtiyacının yüzde 73'ünü yurt dışından karşılayan bir ülkede esen her rüzgarı mutlaka değerlendirmek gerektiğini vurgulayarak "Rüzgarda ilk önce 2023'e kadar 20 bin megavatlık üretim hedefliyoruz, daha sonra da 40 bin megavata kadar çıkacak potansiyeli önemsiyoruz" diye konuştu.

Soma Faciasında Babasını Kaybeden Rüveyda Duygulu Anlar Yaşattı

Törende, Soma faciasında babasını kaybeden Rüveyda Çoban da vardı. Rüveyda Çoban yaptığı resmi, Özgül Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Özgül'e hediye etti. Duygulu anların yaşandığı törende, Mercan, kazada hayatını kaybeden işçi Kemal Çoban'ın eşine başsağlığı diledi.

Özgül Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Özgül de, rüzgarın temiz bir enerji kaynağı olarak hayatımızda daha fazla yer alması için çocukları bu konuda eğitmenin önemine dikkat çekti. Ömer Faruk Özgül, "yenilenebilir enerji konusunda çalışmalarımız ve desteğimiz devam edecek" dedi.

Ödüller

Toplam 1656 resim arasından 1.grup kategoride birinci Zeynep Özbay, ikinci İrem Aktaş, üçüncü İlayda Okuyucu; 2. Grup kategoride birinci İrem Kutaniş, ikinci Öykü Özkan, üçüncü Buse Özdemir; 3.grup kategoride birinci Hatice Özdemir, ikinci Sinem Özdemir, üçüncü Kader Oruk oldu.

Fotoğraf yarışmasında Aytül Akbaş birinci, Kemal Özkılıç ikinci, Serkan Daldal üçüncülük ödülü almaya hak kazandı.
Sergi, 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü'ne kadar EPDK sergi salonunda gezilebilecek.
Alkollü Servis Sürücüsünü Yakalayan Polis, Onlarca Çocuğun Hayatını Kurtardı Sosyal Medyada Tanıştığı Kadın, Giresunlu Gencin Hayatını Kararttı

Samsun'da Üretilen Yerli Cep Telefonu Türkiye ve Yurt Dışında Satışa Sunulacak