Son Dakika Haberleri: "Türkiye'de Sivil Toplumun Güçlendirilmesi" Programı Tanıtım Toplantısı

"Türkiye'de Sivil Toplumun Güçlendirilmesi" Programı Tanıtım Toplantısı

12 yıl önce

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (Stgm) Hibe Programları Yöneticisi Funda Küçükcan, Yerel Düzeyde Çalışma Yapan Sivil Toplum Kuruluşlarının (Stk) Küçük Ölçekli Projelerine Destek Verileceğini Belirterek, "Proje Hibe Tutarı 500 Bin Euro. Stk'lara Asgari 10 Bin Euro Verilecek" Dedi.

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) Hibe Programları Yöneticisi Funda Küçükcan, yerel düzeyde çalışma yapan sivil toplum kuruluşlarının (STK) küçük ölçekli projelerine destek verileceğini belirterek, "Proje hibe tutarı 500 bin euro. STK'lara asgari 10 bin euro verilecek" dedi.


Küçükcan, Kocavezir İş Merkezi'ndeki İŞGEM'de yapılan " Türkiye'de Sivil Toplumun Güçlendirilmesi: Sivil Topluma Bütüncül Yaklaşım ve Katılımcı Yerel Projeler" başlıklı hibe programının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, kimlerin ne tür projelere başvuru yapabileceği ve proje prosedürü hakkında bilgi verdi. Küçükcan, hazırlanacak projelerin STK'lar arasında işbirliğini geliştirmesi ve sorunlara bütüncül yaklaşım getirmesi gerektiğini kaydetti. Küçükcan, "Sivil Topluma Bütüncül Yaklaşım" projelerinin en az iki farklı tematik konu içermesi gerektiğini ifade ederek, "Konu olarak; çevre ve toplumsal cinsiyet, insan hakları ve çevre, insan hakları ve toplumsal cinsiyet, çocuk hakları ve insan hakları, gençlik ve çevre seçilmelidir" dedi.


Küçükcan, katılımcı yerel projeler için belirlenen tematik alanların; çocuk hakları, kadın hakları, engelli hakları, kültürel haklar, yerel kültür, çevre ve doğanın korunması olduğunu vurguladı.


Programın sözleşme makamının Merkezi Finans ve İhale Birimi olduğuna dikkat çeken Küçükcan, şunları kaydetti:


"Programın teknik uygulamasından Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) sorumlu olacak. Hibe projelerini izleme çalışmalarını koordine edecek. Projenin önceliği yerel düzeyde çalışmalar yapan STK'lara destek vermektir." Küçükcan, projenin bütçesinin 500 bin euro olduğunu, bu kapsamda STK'lar tarafından yürütülecek projelere asgari 10 bin, azami 30 bin euro verileceğini sözlerine ekledi.


Tanıtım toplantısına; STGM Genel Müdürü Sunay Demircan, STGM Yerel Destek Merkezleri Koordinatörü Mert Altıntaş ve Adana'daki STGM Yerel Destek Merkezi yetkilileri katıldı.


(FK-MT-Y) 21.03.2008 16:49 TSİHaber Yayın Tarihi: 21.03.2008 05:24 Kaynak: İHAMucit öğretmen, sobaya döşediği tesisat ile tüm evini ısıtıyor "Umarım caps'im yapılmaz" dedi, verdiği cevapla sosyal medyada gündem oldu Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman'ın yapımcısından yeni proje: Celâleddin Harezmşah