Türkiye'deki İlk "Nba Basketbol Okulu" Açıldı - Son Dakika

Türkiye'deki İlk "Nba Basketbol Okulu" Açıldı

NBA ve Boğaziçi Eğitim Hizmetleri işbirliğiyle, Türkiye'deki ilk “NBA Basketbol Okulu”nun temeli İstanbul'da atıldı.

Türkiye'deki İlk

NBA Basketbol Okulu, genç sporcuların kişisel gelişimini ve onların temel basketbol yetenekleriniantrenör eşliğindeki çalışmalarla birleştirirken; basketbolu, NBA'in temel değerleri olan saygı, sportmenlik ve takım çalışmasının gençlere aşılanacağı bir araç olarak görüyor.

Programın Teknik Direktörlüğünü üstlenen NBA D-League takımlarından Reno Bighorns'un Eski Yardımcı Antrenörü Jeff Christensen ve yönetimindeki tecrübeli teknik ekip, eğitim yılı süresince her hafta sonu çocuklara dinamik bir yaşamın tadını çıkarmalarını sağlayan bir ortam sunacak.

Türkiye'deki ilk NBA Basketbol Okulu'nu açmaktan dolayı oldukça heyecanlıyız" diye konuşan NBA Türkiye Direktörü Naci Cansun, sözlerine "Bu, NBA'in Türkiye'deki bilinirliği açısından önemli bir dönüm noktası. NBA’in Türkiye'deki hedeflerine yıl boyunca katkıda bulunacak bir program. Kendimizi, basketbolu geliştirmeye, insanları sağlıklı ve aktif bir yaşama teşvik etmeye adadık ve basketbol tutkusunu Türkiye'deki genç oyunculara yaymak için sabırsızlanıyoruz" diye devam etti.

Boğaziçi Eğitim Hizmetleri kurucusu Sinan Bingör ise “Türkiye'deki ilk NBA Basketbol Okulu'nu kurmak için NBA tarafından seçilmenin gururunu yaşıyoruz. Boğaziçi'ndeki ekibimize de Jeff Christensen'in katılmasından memnuniyet duyuyoruz. Kendi yeteneklerimizi NBA'in global yetenek ve tecrübesiyle harmanlayarak Türkiye'nin gelecek nesil basketbol oyuncularının gelişimine destek olacağımıza inanıyoruz" dedi.

Kayıt ve daha detaylı bilgi için www.nbabasketbolokulu.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Jeff Christensen hakkında:

Christensen, 2011 – 2012 sezonunda NBA Gelişim Ligi'nde yer alan Reno Bighorns'un Yardımcı Antrenörlüğünü yaptı. NBA Basketbol Okulu'na katılmadan önce bulunduğu Norveç Basketbol Federasyonu'nda Norveç 18 Yaş Altı Kadınlar Milli Takımı'nı ve Batı Bölgesi Erkekler Takımı'nı çalıştırırken, Ulusal Yetenek Kampı'nda da eğitim veriyordu. Jeff, takıma katıldığı ilk yılında Hop BBKNorveç´insezonu yenilgisiz tamamlamasını sağlayarak; Lig Şampiyonluğu, Bölge Şampiyonluğu ve Ulusal Şampiyonluk kazanmasına büyük katkıda bulundu.

Kaynak: EuroSport.com

YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Okulları daha güvenli bir ortamda açabilmek için günde 100 bin test yapalım İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit oldu AK Parti'den döviz hareketliliğiyle ilgili açıklama: Ekonomik göstergelere bakmayanlar samimi değilsiniz Cinsiyetçi küfür eden Murat Övüç'e bir darbe daha! Yerine Yeşim Salkım çıkacak Güzel oyuncu Hande Soral, yeni imajıyla beğeni topladı Yunanistan ve Mısır'ın imzaladığı anlaşmaya Türkiye'den yanıt gecikmedi! Yeni Navtex ilan edildi Ünlü model Günay Musayeva, AVM çıkışı sütyensiz görüntülendi Bakan Koca, Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesini eleştirenlere İngilizlerin yayınıyla yanıt verdi Dereye elektrik verip balık tutmaya çalışan genç, akıma kapılıp yaşamını yitirdi Konut ve taşıt kredisi faizleri yükseltildi "İnek sağmaya gidiyorum" diye evden çıkan Özlem'den 3 gündür haber alınamıyor İngiliz güzel Chloe Ferry, yeni kalça estetiği yaptırdıktan sonra objektiflere poz verdi Karabük'te Kurban Bayramı'nın ikinci gününden itibaren vaka sayıları arttı 8 yaşındaki kardeşini katleden cani ağabeyin sözleri olaydan daha vahim: Bilerek ve isteyerek öldürdüm İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan darbeci pilota müebbet hapis cezası verildi