Son Dakika Haberleri: "Türkiye'deki Olaylar, Türkiye'nin İç Meselesi"

"Türkiye'deki Olaylar, Türkiye'nin İç Meselesi"

5 yıl önce

Taksim Gezi Parkı olayları hakkında açıklama yapan Rusya, protesto olaylarının Türkiye'nin iç meselesi olduğunu vurguladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in basın sözcüsü Dmitri Peskov,  Taksim Gezi Parkı başta olmak üzere  Türkiye'de yaşanan protesto olaylarının kesinlikle  Türkiye'nin iç meselesi olduğunu vurguladı. Konuyla ilgili  Rusya ve  Türkiye arasında hiç bir görüşmenin söz konusu olmadığına işaret eden Kremlin sözcüsü, Devlet Başkanı Putin'in olaylardan haberdar olduğunu belirtti.Rusya'nın uydu üzerinden yayın yapan Dojd (Yağmur) televizyon kanalına özel konuşan Peskov  Türkiye'deki protesto gösterilerinin sorulması üzerine, "Hayır, biz bunu hiç bir şekilde yorumlayamayız. Bu  Türkiye'nin iç meselesi.  Türkiye bizim en yakın komşumuz, bölgesel konularda ortağımız.  Türkiye ile geniş ekonomik ve yatırım ilişkilerimiz bulunmakta ve dolayısıyla biz kesinlikle istikrarlı şekilde gelişen  Türkiye'den yanayız. Bu durum, kesinlikle  Türkiye Cumhuriyeti'nin iç meselesi. Bunun için hiç bir görüşme gerekmiyor ve gerekmesi söz konusu bile olamaz." değerlendirmesinde bulundu.Muhabirin, "Devlet Başkanı Putin'in  Türkiye'de yaşananlardan haberi var mı?" sorusuna Peskov, "Tabii ki" yanıtını verdi.

Bekir Bozdağ'dan Korkutan Açıklama: 2019'a Kadar Pek Çok Kirli Operasyona Şahit Olacağız Trump'tan Skandal Açıklama! PKK İçin "Güçlerimiz" İfadesini Kullandı
Gökçek'in Kanalında, Canlı Yayında Açıkladılar: Gökçek İstifa Edecek