Türkiye, KKTC'ye 20 bin doz SinoVac aşısı gönderdi - Son Dakika

Türkiye, KKTC'ye 20 bin doz SinoVac aşısı gönderdi

14.01.2021 10:02

Türkiye, salgının ilk döneminden bu yana yalnızca 829 vaka tespit edilen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne 20 bin SinoVac aşısı gönderdi. Sabah saatlerinde Kıbrıs'a ulaşan aşı ilk olarak riskli gruplara uygulanacak.

Türkiye tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) gönderilen 20 bin SinoVac aşısı Kıbrıslı yetkililere ulaştı. Koronavirüs salgınından bu yana yalnızca 829 vaka tespit edilen Kıbrıs, aşıların sabah saatlerinde ulaştığı bilgisini verdi.

Koronavirüs salgınından bu yana yalnızca 829 vaka tespit edilen Kıbrıs'ta, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 20 bin SinoVac aşısı, ülkeye yerel saatle 05.00 sıralarında Türkiye'ye ait bir ambulans uçak aracılığıyla getirildi.

İLK OLARAK RİSKLİ GRUPLARA UYGULANACAK

Aşıların öncelikli olarak riskli gruplara uygulanacağı bilgisi alınan Kıbrıs'ta, daha önce Başbakan Hamza Ersan Saner, Türkiye'nin KKTC'ye yaklaşık 300 bin SinoVac aşısı göndereceği açıklamasını yapmıştı.

Türkiye, KKTC'ye 20 bin doz SinoVac aşısı gönderdi

Kaynak: İHA

Son Dakika Sağlık Türkiye, KKTC'ye 20 bin doz SinoVac aşısı gönderdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Gülben Ergen'den çok konuşulacak Seren Serengil itirafı: Zor günler değildi, çok güzeldi Eşiyle sokakta yürürken silahlı saldırıya uğrayan ayakkabıcı hayatını kaybetti Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi Bir çocuk babası adam, evinde soğuktan donarak öldü Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş Baba, kızını istismar eden genci eve çağırıp öldüresiye dövdü