Türkiye'den Köy Okuluna Yardım - Son Dakika

Türkiye'den Köy Okuluna Yardım

02.11.2015 14:53
Türkiye'den Köy Okuluna Yardım, System.String[]

Van’ın Gürpınar ilçesi Sevindik Mahallesi Toygun Mezrası’nda ’Tek odalı evde eğitim’ veren ve daha sonra konteyner okula kavuşan Toygun İlköğretim Okulu öğrencilerine Türkiye’nin çeşitli illerinden yardımlar gelmeye devam ediyor.

Van'ın Gürpınar ilçesi Sevindik Mahallesi Toygun Mezrası'nda 'Tek odalı evde eğitim' veren ve daha sonra konteyner okula kavuşan Toygun İlköğretim Okulu öğrencilerine Türkiye'nin çeşitli illerinden yardımlar gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda İhlas Haber Ajansı'nın (İHA) yaptığı haber sonrası Van Milli Eğitim Müdürlüğü devreye girerek, köye geçici konteyner kurarak kalıcı okulun yapımının ise yaz aylarında başlayacağını belirtmişti. Tek odalı evden konteynere geçerek eğitime devam eden ve bu süreçte kamuoyunda ses getiren haber üzerine köy okuluna çeşitli yardımlar yapıldı. Başta Van'daki bazı gruplar olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinden okula kitap, kırtasiye, giyecek ve çeşitli malzemeler gönderildi.

Yapılan haber sonrası telefonlarının susmadığını ve eğitime gönül veren insanların kendisini aradığını ifade eden köy öğretmeni Rıdvan Karaman, "Bu haber yapıldıktan sonra Türkiye'nin birçok yerinden bizleri arayarak neye ihtiyacımızın olduğunu sordular. Birçok yardım geldi. Çoğu da yolda gelmek üzere, almaya gideceğiz. Okuma kitabı, kırtasiye ve giyecek yardımı konusunda öğrencilere birçok yardım yapıldı. Bu konuda destek sunan herkese öğrencilerim adına ve kendi adıma şükranlarımı sunuyorum" dedi. - VAN

Türkiye'den Köy Okuluna Yardım
Türkiye'den Köy Okuluna Yardım

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Türkiye'den Köy Okuluna Yardım - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü