Türkiye dışında ismini değiştiren diğer ülkeler hangileri? - Son Dakika

Türkiye dışında ismini değiştiren diğer ülkeler hangileri?

29.06.2022 09:43

Türkiye uluslararası ismini Turkey'den Türkiye'ye çevrilmesi kararını Birleşmiş Milletler, Dünya Ticaret Örgütü ve NATO gibi organizasyonlara resmi olarak bildirdi ve gerekli değişiklikler yapıldı.

Türkiye uluslararası ismini Turkey'den Türkiye'ye çevrilmesi kararını Birleşmiş Milletler, Dünya Ticaret Örgütü ve NATO gibi organizasyonlara resmi olarak bildirdi ve gerekli değişiklikler yapıldı. İsmini değiştiren ilk ülke Türkiye değil.

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya gönderme: 'Bundan sonra arkadan nal toplayacaklar' Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya gönderme: 'Bundan sonra arkadan nal toplayacaklar' Bakan Kirişci: 'Et ve Balık Kurumu aracılığı ile küçükbaş hayvan etinde yüzde 25 indirime gittik' Bakan Kirişci: 'Et ve Balık Kurumu aracılığı ile küçükbaş hayvan etinde yüzde 25 indirime gittik' TDP Genel Başkanı Sarıgül, Şanlıurfa'da partisinin bölge toplantısına katıldı Açıklaması TDP Genel Başkanı Sarıgül, Şanlıurfa'da partisinin bölge toplantısına katıldı Açıklaması
Kaynak: DailyMotion.com

Son Dakika Güncel Türkiye dışında ismini değiştiren diğer ülkeler hangileri? - Son Dakika

Bu haber DailyMotion.com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. DailyMotion.com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı DailyMotion.com kurumudur.

Advertisement