Türkiye, Doğu Akdeniz'de yeni Navtex ilan etti - Son Dakika

Türkiye, Doğu Akdeniz'de yeni Navtex ilan etti

Türkiye, Doğu Akdeniz'de Oruç Reis, Ataman ve Cengiz Han isimli gemiler için Navtex ilan etti. Sismik çalışmaların yapılacağı yeni Navtex, 10-23 Ağustos tarihleri arasında geçerli olacak.

Türkiye, Oruç Reis, Ataman ve Cengiz Han isimli gemiler için yeni Navtex ilan etti. Akdeniz'de araştırma çalışmaları yürütecek Oruç Reis, gemisi Antalya'dan demir alarak, çalışma yapacağı alana ulaştı. Navtex, 23 Ağustos tarihine kadar geçerli olacak.

SİSMİK ÇALIŞMALAR YAPILACAK

Türk Deniz Kuvvetleri Seyir Hidrografi ve Oşinografi Dairesi Başkanlığı'nın internet sayfasında yer alan Navtex duyurusunda, 23 Ağustos tarihine kadar Akdeniz açıklarında sismik çalışmalar yapılacağı belirtildi.

ORUÇ REİS ÇALIŞMA YAPACAĞI ALANA ULAŞTI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "MTA Oruç Reis Sismik Araştırma Gemimiz, Akdeniz'deki yeni görevi için Antalya'dan demir alarak, çalışma yapacağı alana ulaştı. Türkiye'nin enerji bağımsızlığı için Akdeniz'de ve Karadeniz'deki çalışmalarımız aralıksız devam edecek. 83 milyon arkanda Oruç Reis. Rast gele" ifadelerini kullandı.

Türkiye, Doğu Akdeniz'de yeni Navtex ilan etti

NAVTEX NEDİR?

Navtex, denizcilere, meteoroloji tahminleri, seyir bilgileri, aciliyet, emniyet ve denizde çalışma yapılan sahalar hakkında bilgi veren haberleşme cihaz sistemidir. Ülkelerin Deniz Kuvvetleri, denizlerde yapacağı eğitim ve tatbikatların bilgisini önceden bu yolla duyurularak, bu sahalara girilmemesi konusunda uyarılarda bulunuyor.

ATIŞ EĞİTİMLERİ İÇİN İLAN EDİLMİŞTİ

Yunanistan ile Mısır arasında imzalanan deniz yetkileri anlaşmasının ardından Türkiye'den Navtex hamlesi gelmişti. Türkiye, atış eğitimleri için 10-11 Ağustos tarihleri arasında Antalya'nın Akdeniz açıklarında yeni bir Navtex yayınlamıştı.

Türkiye, Doğu Akdeniz'de yeni Navtex ilan etti

Haber Yayın Tarihi: 10.08.2020 08:41

Son Dakika Güncel Türkiye, Doğu Akdeniz'de yeni Navtex ilan etti - Son Dakika

YORUMLAR (10)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika: Fenerbahçe, Mbwana Samatta ile görüşmelere başladığını KAP'a bildirdi Adres sormak istedikleri vatandaşı vurdular FETÖ'nün 'Maceracısı' Murat Yeni 8 yıl hapse mahkum edildi Ülke sağanak yağışa teslim! Meteoroloji bölge bölge uyardı Maske cezası kesilen sürücüden polise, "Helal olsun" sitemi Yediemin otoparkında bulunan 12 milyon lira değerindeki araçların, ekonomiye kazandırılması isteniyor Kente gelenlerin ilk tattığı 300 yıllık lezzet: Muğla saraylısı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Tayyip Erdoğan'dan sonra siyaset yapmayacağım