Türkiye, en çok koronavirüs vakasının görüldüğü 15. ülke oldu - Son Dakika

Türkiye, en çok koronavirüs vakasının görüldüğü 15. ülke oldu

7 gün önce

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ölenlerin sayısının 75'e, vaka sayısının 3 bin 629'a yükseldiğini açıkladı. Son rakamlarla birlikte Türkiye, en çok koronavirüs vakasının görüldüğü ülkeler arasında bir günde 21. sıradan 15. sıraya yükseldi.

Türkiye'de 10 Mart'tan bu yana görülen yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ölü sayısı 75'e, vaka sayısı 3 bin 629'a yükseldi. Açıklanan son rakamlarla birlikte Türkiye, en çok Kovid-19 vakasının görüldüğü ülkeler arasında bir günde 21. sıradan 15. sıraya yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'deki koronavirüs vaka ve ölüm sayısına ilişkin son bilgileri verdi. Bugün 7 bin 286 test yapıldığını belirten Bakan Koca, bin 196 yeni tanı konduğunu ve 15 hastanın hayatını kaybettiğini ifade etti. Bakan Koca'nın açıkladığı son rakamlarla birlikte Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 75'e, vaka sayısı ise 3 bin 629'a ulaştı.

TÜRKİYE VAKA SAYISINDA 15. SIRAYA YÜKSELDİ

Türkiye, son verilerin ardından en çok koronavirüs vakasının görüldüğü 15. ülke oldu. Türkiye, yeni vakalar açıklanmadan önce 21. sırada yer alıyordu.

ABD'de yeni tip koronavirüs vakaları toplamda 82 bin 179'a yükseldi. ABD, bu sayıyla koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'i geride bırakarak salgının yeni merkez üssü haline geldi. Çin'de ise vaka sayısı 81 bin 285 oldu.Koronavirüsün Avrupa'da en çok etkilediği ülke olan İtalya'da ise vaka sayısı 80 bin 589'a ulaştı.

Türkiye, en çok koronavirüs vakasının görüldüğü 15. ülke oldu
Son Dakika: Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 75'e, vaka sayısı 3629'a yükseldi
Son Dakika

Dünyaca ünlü Türk bilim insanı Prof. Gökhan Hotamışlıgil'den Türkiye'ye 5 kritik korona önerisi
Rus askeri doktorlar, İtalya'daki 'tuhaf' koronavirüs ölümlerini rapor etti! Uykuya dalıp bir daha uyanmıyorlar Koronavirüs çalışmaları Sağlık Bakanlığı'nca onaylanan Türk profesör ilaç için tarih verdi İspanyol gribi salgınında yaşananları o anlara tanıklık eden yaşlı adam anlattı: Salgından sonra insanlar suskunluğa bürünmüştü