Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin kuruluşunun 74. yılı - Son Dakika

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin kuruluşunun 74. yılı

10.06.2020 13:07
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin kuruluşunun 74. yılı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) kuruluşunun 74. yılını kutluyor.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) kuruluşunun 74. yılını kutluyor.

TGC'den yapılan açıklamaya göre cemiyet, 10 Haziran 1946'da Sedat Simavi önderliğinde gazeteciler Cihat Baban, Sait Kesler, Sadun Galip Savcı ve Hayri Alpar'ın katılımıyla kuruldu.

Cemiyetin kuruluşundan bu yana Sedat Simavi ile başlayan ilkeli duruşu, yönetim kurulları bugün de ödün vermeksizin sürdürüyor.

Cemiyetin kuruluşunun yıl dönümü olan 10 Haziran'da, dünyayı kasıp kavuran yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla tören yapılamadı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TGC Başkanı Turgay Olcayto, bu yıl cemiyete hizmet eden kıdemli gazetecilerle buluşamamanın burukluğu içinde olduklarını ifade ederek, gelecek yıl cemiyetin kuruluşunun 75. yılını birlikte kutlama olanağına kavuşma temennisinde bulundu.

Evrensel gazetecilik kurallarına uygun dürüst icra edildiğinde gazeteciliğin onurlu bir meslek olduğunu belirten Olcayto, "Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, başta Sedat Simavi olmak üzere bugüne kadar basın topluluğumuza ve cemiyetimize katkıda bulunan meslek ustalarımıza minnet borçludur. Onların bize çizdiği yolda bu 74. yılda da dimdik ayaktayız. Bütün üyelerimize ve gazeteciliğin gücüne inanan tüm dostlarımıza Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin kuruluş yıl dönümü kutlu olsun." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
500
Macaristan'da 3 günde 1654 düzensiz göçmenin ülkeye girişi engellendi Macaristan'da 3 günde 1654 düzensiz göçmenin ülkeye girişi engellendi İsrail ve Polonya, bir yıl sonra büyükelçilerin görevlerine dönmesi konusunda anlaştı İsrail ve Polonya, bir yıl sonra büyükelçilerin görevlerine dönmesi konusunda anlaştı Enflasyon zammı hissedilir mi? Enflasyon zammı hissedilir mi?
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin kuruluşunun 74. yılı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement