Türkiye-İran Badminton Dostluk Turnuvası (Fotoğraflı - Son Dakika

Türkiye-İran Badminton Dostluk Turnuvası (Fotoğraflı

"Türkiye-İran Badminton Dostluk Turnuvası" gerçekleştirildi.

Türkiye-İran Badminton Dostluk Turnuvası (Fotoğraflı, System.String[]

Gümüşhane Üniversitesi (GÜ) Beden Eğitimi Spor Bölümü Başkanlığı ve Badminton Federasyonu Gümüşhane İl Temsilciliğince


"Türkiye- İran Badminton Dostluk Turnuvası" gerçekleştirildi.


Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Aydın Doğan Spor Salonu'nda 3 gün süren ve bugün sona eren turnuvaya İran ve Türkiye'den 7'şer sporcu katıldı.


Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İran'dan gelen yedi sporcu ile birlikte üç gün süreyle dostluk turnuvası düzenlediklerini belirterek, "Bu turnuvanın kazananı yok. Kazanan dostluk oldu. Ancak İran'dan gelen sporcuların bizden daha iyi olduklarını gördük. Madalyaların bir çoğunu İran'a gönderiyoruz. Bir sonraki turnuvayı nasip olursa İran'da yapacağız. Onlar yedi erkek olarak geldi. Bizden ise altı erkek ve bir kadın sporcumuz yarıştı" dedi.


GÜ Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Başkanı Ahmet Yılmaz Albayrak, İranlı sporcuların kendileri ile temasa geçtiklerini ifade ederek, şunları söyledi:


" Trabzon'da Badminton İl Temsilciliği görevim sırasında İranlı Sait Süleymani ile tanışmıştım. Kendisi, altı sporcu ile Gümüşhane'yi ziyaret etmek ve badminton turnuvası yapmak istedikleri iletti. Ben de ilimiz Badminton Temsilciliği ile temasa geçerek böyle bir turnuva düzenleyip düzenlemeyeceğimizi sordum. Olumlu cevap alınca İranlı sporcuları davet ettim. Sporcular üç gündür ilimizdeler. Kendileri ile üç gün süre ile tekli ve çiftli olarak turnuvamızı gerçekleştirdik. Kendileri amatörce bu sporla uğraştıklarını söylediler ama bizden çok çok daha iyi olduklarını gördük."


Badminton Federasyonu Gümüşhane İl Temsilcisi Şaban Durdu da İranlı sporcularla yapılan dostluk turnuvasının çok güzel bir turnuva olduğunu, gelecek yıl ise kendilerinin İran'a gideceklerini söyledi.


İranlı sporcu Sait Süleymani, İran'da fotoğrafçı olarak çalıştığını kaydederek, şöyle konuştu:


"Diğer altı sporcu arkadaşım ise telefon şirketinde çalışıyorlar. Gümüşhane'ye misafir olduk. Burada Ahmet beyin aracılığı ile bir dostluk turnuvası düzenledik. Türkiye'ye dostluk için geldik. Çok büyük ilgi gördük. Çok memnun kaldık. İran'da da Türkiye gibi 75 milyon kişi var. Bizde de çok insan badmintonla ilgileniyor. Keşke Gümüşhane'ye daha önce gelmiş olsaydım. Türkiye'den çok mutlu ayrılıyoruz."


Badminton Dostluk Turnuvasına katılan sporcu Gülizar Bozlak ise İran'da erkek ve kadınların sporu ayrı olarak yaptıklarını belirterek, "Ben de bu turnuvaya katıldım. Bayan sporcu gelmeyince erkek rakiplerimizle yarıştık. İranlı rakiplerimiz ilk kez bir bayan rakiple yarışmış oldular. İran'da düzenlenecek olan turnuvaya ancak misafir olarak katılacağım" diye konuştu.


- GÜMÜŞHANE


Son Dakika

Karanlığın Kraliçesi lakaplı ünlü model, üstsüz pozuyla nefes kesti Yasmin Erbil, evinde tedavi gören babası Mehmet Ali Erbil'in son görüntüsünü paylaştı İşte Benim Stilim'in Barbie'si bakın şimdi ne halde! Ailesi, 1 ay önce hayatını kaybeden Nur Yerlitaş'ın son görüntülerini paylaştı Türkiye'ye dönen Acun Ilıcalı'ya Bebek'te sevgi seli Acun Ilıcalı'nın 1 milyon 713 bin TL'lik saati görenleri şaşkına çevirdi Kuaförüm Sensin'de jüri koltuğuna oturan Işıl Reçber'in kazanacağı ücret dudak uçuklattı Yeni yaşını kutlayan Fahriye Evcen'e sevenlerinden hediye yağdı Sembol oyununu kazanan Elif, Survivor 2020'nin çeyrek finaline kalan ilk yarışmacı oldu 14 ve 16 yaşındaki kızlarını evlendiren anne, Esra Erol'un canlı yayınında gözaltına alındı Survivor'da Sercan'ın "Deliliğe vuruyor" sözleri Yasin'i küplere bindirdi Maç sırasında sahaya atlayan YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz ve 3 arkadaşına dava açıldı Defne Samyeli, Baran Tınaz ve Deren Talu aşkına onay verdi Simge "Çocuğu var" iddiaları hakkında sessizliğini bozdu: Saçmalık Survivor 2020'nin 98. bölüm fragmanı yayınlandı! Yasin ve Sercan birbirine giriyor