Türkiye kara teslim! Şanlıurfa - Diyarbakır yolu ulaşıma kapandı - Son Dakika

Türkiye kara teslim! Şanlıurfa - Diyarbakır yolu ulaşıma kapandı

04.02.2023 15:16

Türkiye'nin birçok bölgesinde etkisini gösteren kar yağışı, hayat olumsuz etkiliyor. Doğuda çok sayıda yerleşim yerine ulaşım sağlanamazken son olarak yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle Şanlıurfa - Diyarbakır yolu ulaşıma kapandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15'inci Bölge Müdürlüğü'nün Diyarbakır ve ilçeleri için uyarısını yaptığı kuvvetli kar yağışı, sabah saatlerinde etkili olmaya başladı. Yollarda görüş uzaklığı düşerken, sürücüler araçlarıyla ilerlemekte güçlük çekti. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kırsal mahallelerde ulaşımın durmaması için çalışma başlatırken, kent merkezinde de ekiplerin hazır bekletildiği belirtildi.

ULAŞIMA KAPANDI

Şanlıurfa ve daha birçok kent kar yağışına teslim olurken yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle Şanlıurfa - Diyarbakır yolu trafiğe kapandı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medyadan yapılan paylaşımda ise don ve buzlanmaya bağlı ulaşımda yaşanabilecek aksamalara, kar yağışlı bölgelerde de yer yer tipiye karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

Türkiye kara teslim! Şanlıurfa - Diyarbakır yolu ulaşıma kapandı

BİRÇOK YERLEŞİM YERİNE ULAŞILAMIYOR

Öte yandan Elazığ, Şırnak, Batman, Mardin ve Bingöl'de kar nedeniyle 430 yerleşim yerinin yolu kapandı. Ekiplerin yol açma çalışmaları sürüyor.

YORUMLAR
500
Şanlıurfa'da ağır hasarlı binadan çelik kasa çalan 5 zanlı tutuklandı Şanlıurfa'da ağır hasarlı binadan çelik kasa çalan 5 zanlı tutuklandı Diyarbakır'da terör yandaşları polise taş ve su şileleri fırlattı Diyarbakır'da terör yandaşları polise taş ve su şileleri fırlattı Sel felaketi araçları hurdaya çevirdi Sel felaketi araçları hurdaya çevirdi

Son Dakika Güncel Türkiye kara teslim! Şanlıurfa - Diyarbakır yolu ulaşıma kapandı - Son Dakika


Advertisement