Türkiye Kayak Federasyonu'ndan Açıklama Açıklaması - Son Dakika

Türkiye Kayak Federasyonu'ndan Açıklama Açıklaması

02.05.2015 20:12
Türkiye Kayak Federasyonu'ndan Açıklama Açıklaması, System.String[]

Türkiye Kayak Federasyonu, eski federasyon başkanı Özer Ayık'ın imza toplayarak genel kurula gidilmesini talep ettiğini duyurdu.

Türkiye Kayak Federasyonu, eski federasyon başkanı Özer Ayık'ın imza toplayarak genel kurula gidilmesini talep ettiğini duyurdu.

Yönetim kurulu imzasıyla yapılan açıklamada, Türkiye Kayak Federasyonu'nda genel kurulun 1 yıl önce gerçekleştirildiği ve Erol Yarar başkanlığındaki listenin seçimi kazandığı, ancak eski federasyon başkanı Özer Ayık'ın topladığı imzalarla yeniden genel kurula gidilmesini talep ettiği aktarıldı.

Federasyon yönetiminin ilk yılını başarı ile tamamladığı belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Ne yazık ki başarıyı takdir edenlerin olduğu yerde kıskananlar da olmaktadır. Geçmiş alışkanlıklarını değiştiremeyen, şahsi beklentileri karşılanmayan, vizyon sahibi olmayanların, bu çalışmaları, başarıları anlamaları ve takdir etmeleri de mümkün görünmemektedir. Federasyon eski başkanı sayın Özer Ayık, topladığı imzalarla federasyonumuzdan ve ilgili mercilerden genel kurul yapılmasını talep etmiştir."

Açıklamada, böyle bir talepte bulunulmasının yasal bir hak olduğu ve durumun saygıya karşılandığı vurgulanarak, şu görüşlere yer verildi:

"Federasyon olarak, yetkili kurullarımızda değerlendirmeler yapılarak, yasal gereklilik en kısa zamanda karşılanacaktır. Genel kurulun ne zaman olursa olsun toplanmasından öncelikle yönetim kurulumuz mutlu olacaktır. Gelinen bu noktada, bazı gerçeklerin kamuoyu ile paylaşılma zamanının geldiği anlaşılmaktadır. Özer Ayık'ın aslında genel kurulu toplamaya çalışmaktaki maksadının, kendisi ile arkadaşları hakkında açılan yolsuzluk, zimmet, haksız ve yersiz ödeme yaparak federasyonu zarara uğratmak, ihalede edimin ifasına fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak, dolandırıcılık ve bir sporcunun taksirli ölümüne sebebiyet vermekten açılan davayla birlikte, soruşturma ve icra takiplerini engelleme amacı taşıdığı düşünülmektedir. Kayak camiasının, hakkında yolsuzluk ve usulsüzlük sebebiyle soruşturma yürütülenlere, yargı tarafından aklanmadan prim vermeyecek kadar bilinçli olduğundan kimsenin şüphesi olmamalıdır."

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Türkiye Kayak Federasyonu'ndan Açıklama Açıklaması - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Mesut Özil'e imza töreninde Arda Turan soruldu: Çok yetenekli bir kardeşimiz Altının kilogramı 436 bin 500 liraya geriledi MAK araştırmadan yılın ilk anketi! MHP ve HDP baraj altı kaldı, İYİ Parti'deki yükseliş dikkat çekti Burak Yılmaz'ın sözlerine Mesut Özil'den yanıt: İnşallah Türkiye'yi güzel temsil eder Doğu Türkistanlı Uygur Türkleri, 2019'da kendilerine destek veren Mesut Özil'e imza töreni öncesi teşekkür etti Ali Koç, imza töreninde Mesut Özil transferinin tüm detaylarını anlattı ve Acun Ilıcalı'ya teşekkür etti İş adamına şirketinin önünde kanlı pusu! Kurşun yağmuruna tuttular Sokağa çıkma yasağında şehir merkezinde çıplak bir şekilde yürüyen adam, görenleri dumura uğrattı