Türkiye Mali'ye Cansuyu Oldu - Son Dakika

Türkiye Mali'ye Cansuyu Oldu

Merkezi Türkiye'de olan ve dünya genelinde yardım faaliyetleri yürüten Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, her yıl olduğu gibi bu yıl da yardıma muhtaç insanların umudu oldu.

Merkezi Türkiye'de olan ve dünya genelinde yardım faaliyetleri yürüten Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, her yıl olduğu gibi bu yıl da yardıma muhtaç insanların umudu oldu.

Afrika Kıtasının en fakir ülkelerinden olan Mali de yardım faaliyeti yürüten Cansuyu derneği yardım gönüllüleri, vekalet yoluyla kestikleri kurbanlık etleri, ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Türkiye'den kendilerine vekalet ile verilen 2 bin 380 hisseyi Kurban bayramının birinci ve ikinci günü keserek dağıtım yapan Cansuyu derneği yardım gönüllüleri, kesilen kurbanlıkları başkent Bamako ve çevre köylerine giderek 107 bin 100 kişiye ulaştırdı.

Cansuyu Mali Sorumlusu Yaşar Gürtoklu AA muhabirine yaptığı açıklamada, başkent Bamako'da kestikleri kurbanlıkları bu gün itibari ile bitirdiklerini ve 107 bin 100 kişiye ulaştırdıklarını söyledi.

Gürtoklu, kendilerine gönderilen kurban hisselerini hakkıyla bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını, dağıtım faaliyetinden sonra yapacakları ilk işin yetim çocuklarla bir araya gelmek olduğunu belirtti.

Başkent Bamako'ya bağlı Sindala köyündeki ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıdıklarını söyleyen Yaşar Gürtoklu, kendilerine yardım vekaleti verenlere de teşekkürlerini iletti.

Türkiye Mali'ye Cansuyu Oldu

YORUMLAR

Son Dakika

Belarus'ta seçimlerin ardından meydanlar karıştı! Muhalifler sokaklara döküldü Mısırlı muhalifler, Yunanistan ile Mısır'ın imzaladığı deniz yetki anlaşmasına karşı çıktı: Yok hükmünde Damat dehşeti! Sokak ortasında kayınpederini bıçaklayarak öldürdü Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Bahçeli'nin İYİ Parti'ye yaptığı "Evine dön" çağrısını değerlendirdi: Seçime yönelik bir hareket değil Yetersiz beslenme nedeniyle hastaneye kaldırılan Bizimkiler'in Cemil'inden mesaj var Kan donduran olay! Bir baba, önce 7 yaşındaki kızını sonra kendisini astı Bursa'da yavru kedi, işkence edilerek öldürüldü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan maskeyi çenesinin altına takanlara uyarı: Yanlış yapıyorsunuz Pedofil milyarder Jeffrey Epstein, ağına Paris Hilton'u düşürmek istemiş Domuz, yaşlı adamın iç çamaşırını çalınca ortaya komik görüntüler çıktı Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca, vaka artışı konusunda 4 ilimizi uyardı Beyrut patlamasında ortaya çıkan yeni görüntüler yürekleri ağızlara getirdi Virajı alamayan otomobil şarampole yuvarlandı: 1 ölü, 2 yaralı Yayıncı kuruluş spikerlerinden Emre Gönlüşen, kansere yenik düşerek hayatını kaybetti Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli üretim olan dünyanın ilk lastikli ve elektrikli ekskavatörünü test etti