Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkan Fransız Sylvie Goulard AB Komisyonu üyesi olamayacak - Son Dakika

Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkan Fransız Sylvie Goulard AB Komisyonu üyesi olamayacak

10.10.2019 16:51
Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkan Fransız Sylvie Goulard AB Komisyonu üyesi olamayacak, System.String[]

Yeni kurulacak Avrupa Komisyonu üyeleri arasında yer alması için Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından seçilen Sylvie Goular'ın adaylık başvurusu Avrupa Parlamentosu'nda yapılan oylamada ezici bir çoğunlukla geri çevrildi.

Yeni kurulacak Avrupa Komisyonu üyeleri arasında yer alması için Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından seçilen Sylvie Goulard'ın adaylık başvurusu Avrupa Parlamentosu'nda yapılan oylamada ezici bir çoğunlukla geri çevrildi. Oylamaya katılan Avrupa Parlamenterlerinin 82'si "hayır", 29'u ise "evet" oyu kullandı. Eski Fransa Savunma Bakanı Sylvie Goulard iki farklı davada yargılanıyor. Davaların biri Fransız yargısı diğeri ise Avrupa Birliği'nin Yolsuzlukla Mücadele Ofisi tarafından yürütülüyor.

Goulard, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun iç pazardan sorumlu üyesi olarak atanacaktı ancak bu durum, hakkında yürütülen davalardan dolayı hayata geçirilemeyecek.

Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkan Fransız Sylvie Goulard AB Komisyonu üyesi olamayacak

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkan Fransız Sylvie Goulard AB Komisyonu üyesi olamayacak - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı