Türkiye'nin Büyük Bölümü Yağışlı Olacak - Son Dakika

Türkiye'nin Büyük Bölümü Yağışlı Olacak

02.01.2012 15:01
Türkiye'nin Büyük Bölümü Yağışlı Olacak, System.String[]

Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Niğde, Aksaray ve Karaman çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Niğde, Aksaray ve Karaman çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yağışların Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, kıyılar ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Ülkenin iç ve doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı, Türkiye'nin doğusunda 1 ila 3 derece azalacak, batı bölgelerimizde ise 1 ila 3 derece artacak.

Rüzgarın ülkenin genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, Ege kıyılarında ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların; Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

-BUZLANMA VE DON UYARISI-

Ülkenin iç ve doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis olayının görülmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve olunması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İstanbul: Parçalı bulutlu (8)

Ankara: Çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülmesi bekleniyor. (2)

İzmir: Parçalı ve az bulutlu (11)

Adana: Parçalı ve çok bulutlu (14)

Antalya: Parçalı ve az bulutlu (15)

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu (9)

Erzurum: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçecek. İl genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (-1)

Van: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. İl genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (3)

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı (6)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin doğusunda sabah ve gece saatlerinde sis görülmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Batısı parçalı ve az bulutlu, doğusu parçalı ve çok bulutlu geçecek. Göller yöresinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, kuzeydoğusu ile Niğde, Aksaray ve Karaman çevreleri aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Çorum dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu yükseklerinin ise karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. - Ankara

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Türkiye'nin Büyük Bölümü Yağışlı Olacak - Son Dakika


Son Dakika

Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 20'ye, yaralı sayısı 786'ya yükseldi İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak Mustafa Kılıç isimli sosyal medya kullanıcısı, İzmir depremini 15 saat önceden haber verdi