Türkiye'nin dördüncü sondaj gemisi Mersin'e ulaştı (2) - Son Dakika

Türkiye'nin dördüncü sondaj gemisi Mersin'e ulaştı (2)

19.05.2022 08:06

Türkiye'nin denizlerde hidrokarbon arayan filosuna katılacak dördüncü sondaj gemisi, Mersin'in Taşucu Limanı'na ulaştı.

Türkiye'nin denizlerde hidrokarbon arayan filosuna katılacak dördüncü sondaj gemisi, Mersin'in Taşucu Limanı'na ulaştı.

Güney Kore'deki Okpo Limanı'ndan 7 Mart'ta yola çıkan gemi, sabah saatlerinde Silifke ilçesindeki limanın açığına geldi.

Yedinci nesil üstün teknolojiye sahip 238 metre uzunluğunda ve 42 metre genişliğinde olan gemi, işlemlerin ardından limana yanaşacak.

Kule yüksekliği 104 metre olan ve aktif konumlandırma sistemi bulunan 200 mürettebat kapasiteli gemi, kontroller ve boyama çalışması gibi sondaja hazırlık süreci için yaklaşık 2 ay limanda kalacak.

12 bin 200 metre derinlikte sondaj yapabilen gemi, işlemlerin ardından Fatih, Kanuni ve Yavuz'un ardından hidrokarbon arayan filoya katılan dördüncü gemi olacak.

Şu anda "Cobalt Explorer" adını kullanan geminin ilk görev yerinin Doğu Akdeniz olması bekleniyor.

YORUMLAR
500
Ukrayna, Türkiye'ye ulaşan Rus bandıralı tahıl yüklü gemiye el konulmasını talep etti Ukrayna, Türkiye'ye ulaşan Rus bandıralı tahıl yüklü gemiye el konulmasını talep etti Aydın'da sondaj kazısı sırasında Roma dönemine ait mezar steli bulundu Aydın'da sondaj kazısı sırasında Roma dönemine ait mezar steli bulundu Sondaj çalışmasından tarihi eser çıktı Sondaj çalışmasından tarihi eser çıktı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türkiye'nin dördüncü sondaj gemisi Mersin'e ulaştı (2) - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement