Türkiye'nin En Büyük Tema Parkı Jurassic Land - Son Dakika

Türkiye'nin En Büyük Tema Parkı Jurassic Land

09.01.2012 10:59
Türkiye'nin En Büyük Tema Parkı Jurassic Land

Türkiye'nin ilk ve en büyük hareketli sinema salonu olan Juracopter, Jurassic Land'de!

Dinozorların nefesini ensenizde hissedeceğiniz ve bu görkemli canlıların pek çok türüyle karşı karşıya kalacağınız 4 boyutlu, 6 efektli filmin etkisinden uzun süre çıkamayacaksınız!

İstanbul Forum Alışveriş Merkezi içerisinde onbin metrekare alan üzerine kurulu, Türkiye'nin en büyük tema parkı Jurassic Land, yarıyıl tatilinde hem çocuklara hem de ailelerine unutamayacakları bir macera yaşatacak! Soyları 65 milyon yıl önce tükenmiş olan dinozorların yeniden hayat bulduğu Jurassic Land'de heyecan ve adrenalin dolu bir yolculuk sizleri bekliyor!

70 dinozorun birebir replikalarının yer aldığı Jurassic Land'de macera, farklı dönemlere ait dinozor iskeletler, fosil ve yumurtalarının sergilendiği ve rehberlerin ayrıntılı bilgi verdiği müze bölümü ile başlıyor. Müze, klasik bir müzeden farklı olarak hareketli görseller ve seslendirmeler ile çocukların tırmanabilecekleri dev bir iç mağara da içeriyor. Ayrıca, müze içinde yer alan kazı alanında, çocuklar kazı yapıp dinozor yumurtalarını keşfediyor ve birer paleontolog sertifikası almaya hak kazanıyor. Hemen ardından ziyaretçiler, tiyatro eğitimi almış rehberler eşliğinde teatral bir anlatımla dinozorların yaşadığı adaya doğru yolculuğa çıkıyor.

Yolculuk zorlu hava, deniz altı ve kara yolculukları için tasarlanmış olan helikopter görünümündeki özel araç "Juracopter"daki benzersiz bir sinema deneyimi ile başlıyor. Dinozorların nefesini ensenizde hissedeceğiniz ve bu görkemli canlıların pek çok türüyle karşı karşıya kalacağınız 4 boyutlu, 6 efektli filmin etkisinden uzun süre çıkamayacaksınız! Türkiye'nin ilk ve en büyük hareketli sinema salonu olan Juracopter ile yapılan bu benzersiz tur, bilim merkezinin de üzerinde bulunduğu tropik adada son buluyor. Bilim merkezi ziyareti high-tech kuluçka ünitesi ile başlıyor. Kuluçka sürecinden itibaren dinozor araştırmalarının tamamı burada gerçekleştiriliyor. Bilim adamlarının buradaki çalışmalarını yakından gözlemleme şansının yanı sıra merak edilen tüm konulara dair detayları buradaki görevlilerden öğrenme imkânı bulunuyor! Gezinin bir sonraki durağı yeni doğan ve veterinerlik hizmetlerinin verildiği bölümler. Bu bölümlerde tedavi görmekte olan dinozorlar ve tedavi detayları ile ilgili bilgilendirme yapılıyor.

Sonrasında; sırasıyla otçul ve etçil dinozorların yakından gözlenebileceği ünitelerde ilginç görüntüler ve tecrübeler ziyaretçileri bekliyor… Bu benzersiz deneyimi hep hatırlamak adına, çocuklar evlerine dönerken dinozorlara dair sayısız oyuncak, maket ve kitapların arasından dilediklerini Jurassic Land hediyelik eşya mağazasında bulabiliyorlar.

YORUMLAR
500
Alfa Romeo Tonale'nin dünya tanıtımı Türkiye'de gerçekleşti Alfa Romeo Tonale'nin dünya tanıtımı Türkiye'de gerçekleşti Futbol: 2022 Ampute Dünya Kupası Futbol: 2022 Ampute Dünya Kupası BAKAN ERSOY KÜLTÜR YOLU FESTİVALLERİNİN AMACI HALKI KÜLTÜR VE SANATLA HIZLI BULUŞTURMAK BAKAN ERSOY KÜLTÜR YOLU FESTİVALLERİNİN AMACI HALKI KÜLTÜR VE SANATLA HIZLI BULUŞTURMAK
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Türkiye'nin En Büyük Tema Parkı Jurassic Land - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement