Türkiye'nin En Zekileri Seçildi! - Son Dakika

Türkiye'nin En Zekileri Seçildi!

08.08.2011 23:34
Türkiye'nin En Zekileri Seçildi!, System.String[]

06 - 13 Kasım 2011 Tarihinde Macaristan'ın Eger Şehrinde Düzenlenecek 20. Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası'nda Ve 6. Sudoku Şampiyonası'nda Ülkemizi Temsil Edecek Olan Türk Beyin Takımı Üyeleri Belirlendi.

06 - 13 kasım 2011 tarihinde macaristan'ın eger şehrinde düzenlenecek 20. Dünya zeka oyunları şampiyonası'nda ve 6. Sudoku şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek olan türk beyin takımı üyeleri belirlendi.

31 Temmuz 2011 tarihinde Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen 2011 Türk Beyin Takımı seçmelerinin değerlendirme süreci tamamlandı. Sonuçlara göre 2011 Türk Beyin Takımı üyeleri; Mehmet Murat Sevim( 23 yaşında, Bilgisayar Mühendisi) , Salih Alan (27 yaşında, Makine Mühendisliği Doktora Öğrencisi), Serkan Yürekli (29 yaşında, Makine Mühendisi), Taner Karabulut (31 yaşında, Bilgisayar Mühendisi) oldu. Türk Beyin Takımı Kaptanı Ferhat Çalapkulu önderliğindeki 5 kişilik ekip Macaristan'da yarışacak. Gülce Özkütük Yürekli ve Murat Koz ise yedek takım üyeleri olarak belirlendi.

Türk Beyin Takımı'nın yanında seçmelerde 18 yaş altı katılımcılardan oluşan 2011 Genç Türk Beyin Takımı (Fatih Kamer Anda, Ömer Faruk Yatkın, Hüseyin Güngör, Hakan Şahin) ve 14 yaş altı katılımcılardan oluşan 2011 Yıldız Türk Beyin Takımı (Mehmet Çağatay Karabulut, Mehmet Durmuş, Alperen İstanbullu, Rüştü Batuhan Şahin) üyeleri de belirlendi.

2011 Türk Beyin Takımı seçmeleri Dünya Zeka Oyunları Federasyonu'nun Türkiye Temsilcisi olan Akıl Oyunları Dergisi ve Akıl Derneği tarafından düzenleniyor.

Türkiye'nin En Zekileri Seçildi!

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Türkiye'nin En Zekileri Seçildi! - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD iş dünyasına seslendi: Türkiye, sizler için büyük fırsatlar barındırıyor 04:33 Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD iş dünyasına seslendi: Türkiye, sizler için büyük fırsatlar barındırıyor Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı 23:53 Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı Yeni doğum yapan Ayşecan Tatari 22:46 Yeni doğum yapan Ayşecan Tatari "Bakımsızsın" yorumlarına isyan etti: Yapmayın bunu
Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi 21:04 Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar 20:50 TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar "Dünyada bir ilk" diyerek paylaştı Meydanda kavga etmek için buluştular! Kadınlar, binlerce insanın önünde yasak aşk yüzünden saç baş birbirlerine girdiler 18:50 Meydanda kavga etmek için buluştular! Kadınlar, binlerce insanın önünde yasak aşk yüzünden saç baş birbirlerine girdiler
5 kamyonu hurdaya çeviren firma sahibi durumu açıkladı: Olay basına yansıdığı gibi değil 15:56 5 kamyonu hurdaya çeviren firma sahibi durumu açıkladı: Olay basına yansıdığı gibi değil Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan New York Brooklyn Takva Mescidi kurucu İmamı Siraj Wahhaj, salonu konuşmasıyla inletti 14:43 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan New York Brooklyn Takva Mescidi kurucu İmamı Siraj Wahhaj, salonu konuşmasıyla inletti
Advertisement