Türkiye'nin İlk Kadın Bakanı Türkan Akyol İçin Tıp Fakültesinde Tören - Son Dakika

Türkiye'nin İlk Kadın Bakanı Türkan Akyol İçin Tıp Fakültesinde Tören

08.09.2017 16:40
Türkiye'nin İlk Kadın Bakanı Türkan Akyol İçin Tıp Fakültesinde Tören, System.String[]

Tedavi gördüğü hastanede 89 yaşında hayatını kaybeden Türkiye'nin ilk kadın bakanı ve Ankara Üniversitesi'nin seçilmiş ilk kadın rektörü Prof. Dr. Türkan Akyol için Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tören düzenlendi.

Tedavi gördüğü hastanede 89 yaşında hayatını kaybeden Türkiye'nin ilk kadın bakanı ve Ankara Üniversitesi'nin seçilmiş ilk kadın rektörü Prof. Dr. Türkan Akyol için Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tören düzenlendi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Yerleşkesi Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Salonu'nda düzenlenen törene, Akyol'un eşi Prof. Dr. Turhan Akyol, oğulları Prof. Dr. Umut Akyol ve Murat Akyol, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ile Akyol'un ailesi, yakınları ve öğretim üyeleri katıldı.

Rektör Prof. Dr. İbiş törende yaptığı konuşmada, hüzün ve gururu bir arada yaşadıklarını belirterek, "Sadece Ankara Üniversitesi'nin değil, Türkiye'nin değerli bir insanını ismen uğurluyoruz. Pek çok alanda, pek çok başarıya imza atmış bir değerdi Türkan Akyol Hoca, üzgünüz." dedi.

Kendisinin bir hekim olarak Prof. Dr. Akyol ile çalışma fırsatı bulamadığını anlatan İbiş, "Kendisi hakkında çok güzel sözler ve değerli özellikler duydum. Türkan Hoca kişiliğiyle, nezaketiyle, insan sevgisiyle, çok yönlülüğüyle, tevazusuyla ve Cumhuriyet kadınının özverisi ve öz güveniyle tüm başarıları hak etmiş bir insandır." değerlendirmesinde bulundu.

Akyol'un oğlu Prof. Dr. Umut Akyol da tüm aile adına törene iştirak eden herkese teşekkürlerini ileterek, annesi için Ankara Üniversiteli olmanın, hekim olmanın en önem verdiği ve gurur duyduğu şey olduğunu belirtti.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik de Türkan Akyol'un öz geçmişini okuyarak, değerlendirmelerini aktardı.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri tören boyunca Prof. Dr. Akyol'un Türk bayrağına sarılı tabutu başında beşer dakika saygı nöbeti tuttu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türkiye'nin İlk Kadın Bakanı Türkan Akyol İçin Tıp Fakültesinde Tören - Son Dakika


Son Dakika

Boyunluk takan Hande Erçel hayranlarını korkuttu Yasak Elma'nın müstehcen sahnesi Fox'un başını yaktı ABD Başkanı Biden ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki ilk görüşme gergin geçti YSK, toplam 17 partinin seçime girebileceğine karar verdi! DEVA ve Gelecek partisi listede yer almadı Kılıçdaroğlu, İnce'nin kuracağı partiye katılacağı iddia edilen 3 vekil ile görüştü 7 binden fazla kişiyi 150 milyon TL dolandıran çete üyelerinden 19'u tutuklandı Cumhurbaşkanlığı'ndan makam aracı kararı! Türkiye yatırımından vazgeçen Volkswagen dönemi bitiyor Kocasına kızan Hanife, sosyal medyadan dekolteli pozunu paylaştı