Türkiye'nin Irak Büyükelçiliği'ne Roket Atıldı - Son Dakika

Türkiye'nin Irak Büyükelçiliği'ne Roket Atıldı

18.01.2012 14:22
Türkiye'nin Irak Büyükelçiliği'ne Roket Atıldı, System.String[]

Türkiye'nin Bağdat'ta bulunan Irak Büyükelçiliği'ne roket atıldığı bildirildi.

Türkiye'nin Bağdat'ta bulunan Irak Büyükelçiliği'ne roket atıldığı bildirildi. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, "Irak büyükelçiliğimizin duvarı roketle vuruldu. Büyükelçiliğimize geçmiş olsun diyorum" dedi.

Türkiye'nin Irak Büyükelçiliği binasına roketli saldırı düzenlendi. Edinilen bilgiye göre saldırıda fırlatılan roketlerden birisi büyükelçiliğin dış koruma duvarına isabet etti. Saldırıyı doğrulayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Ömer Çelik, Irak merkezi hükümetini ve Başbakan Nuri El Maliki'yi suçlayarak, "Irak hükümetinin Türkiye aleyhine beyanat vermek yerine, Türk büyükelçiliğinin güvenliği konusunda hassas olması gerekir. Bu saldırı ile ilgili peşinen kimseyi suçlayamayız.

Ama Irak Başbakanı'nın sürekli Türkiye aleyhine beyanat verdiği bir dönemde Türk büyükelçiliğinin en üst düzeyde korunmasını beklemek hakkımızdır. Bu Irak hükümetinin mükellefiyetidir. Irak Başbakanı Maliki, Türkiye aleyhine beyanatlar verdiği andan itibaren, büyükelçiliğimizin güvenliğini en üst düzeye çıkarmalıydı" dedi.

Irak Başbakanı Nuri El Maliki geçtiğimiz hafta ülkesinde katıldığı bir televizyon programında Türkiye'yi içişlerine karışmakla suçlamış ve Türkiye'nin de etnik ve mezhepsel yapısı nedeniyle Irak'a müdahalesinin ters tepkiler doğurabileceğini iddia etmişti. Maliki'nin bu açıklamalarına ise Hükümet sert tepki göstererek Maliki'yi "devlet adamı değil de örgüt lideri gibi konuşmakla" eleştirmişti. - İSTANBUL

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Türkiye'nin Irak Büyükelçiliği'ne Roket Atıldı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun koronavirüs testi pozitif çıktı Koronavirüs tedavisi gören ünlü iş insanı Rahmi Koç taburcu oldu Yüzüne tükürdüğü yolcu, kadını hareket halindeki otobüsten aşağı attı Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasının detayları belli oldu! Peşin ödeyen büyük indirimi kapar Çin'den gelen aşıyı gönüllü yaptıran profesör konuştu: Yan etki hissetmedim, aşıya karşı çıkmayın Türkiye'nin Libya'ya verdiği sahil güvenlik eğitimine İtalyan basınından ilginç yorum: Anahtar Erdoğan'ın elinde Dert dinleme başı 10 TL alan genç gezgin, derdiyle kendisini ağlatana da 100 TL veriyor Görevini kötüye kullanan doktor, 17 yaşındaki öğrencisiyle cinsel ilişkiye girip çıplak fotoğraflarını istedi