Son Dakika Haberleri: Türkiye'nin Salzburg Başkonsolosluğu'na Saldırı: 3 Kişi Gözaltında

Türkiye'nin Salzburg Başkonsolosluğu'na Saldırı: 3 Kişi Gözaltında

28 gün önce

Türkiye'nin Avusturya'daki Salzburg başkonsolosluğuna saldırı düzenlendi. Bahçe kapısı ve camların tahrip edildiği saldırıda 3 kişi gözaltına alındı.

Türkiye'nin Salzburg Başkonsolosluğu'na Saldırı: 3 Kişi Gözaltında, System.String[]

 Türkiye'nin Avusturya'nın Salzburg kentindeki başkonsolosluğuna kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı düzenlendi.

KONSOLOSLUĞUN CAMLARINI İNDİRDİLER

Salzburg Başkonsolosluğu yetkililerinin AA muhabirine verdiği bilgiye göre, kimliği belirsiz kişiler, dün gece başkonsolosluğun bahçe kapısı ile bina girişindeki camlarını kırdı.

Olayın polis tarafından araştırıldığı ifade eden yetkililer, başkonsolosluk hizmetlerinde herhangi bir aksamanın söz konusu olmadığı bilgisini paylaştı.

SALDIRGANLAR KONSOLOSLUK BİNASINA GİREMEDİ

Bu arada Salzburg polisi, basına yaptığı açıklamada çok sayıda saldırganın Konsolosluğun bahçe kapısını kırdığı, binanın dışında yer alan güvenlik kameralarının yanı sıra girişte bulunan camları tahrip ettiğini belirtti. Saldırganların konsolosluk binasına giremediği aktarıldı.

3 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Olay yerinde eğitimli köpeklerle patlayıcı madde araması yapan ve herhangi bir tehdit unsuru bulunmadığını belirleyen polis, 3 şüpheliyi gözaltına aldı.

Olayla ilgili soruşturma genişletilerek Salzburg Eyaleti Anayasayı Koruma ve Terörle Mücadele Birimi tarafından sürdürülecek.
Süpermarkette Cinsel İlişki Skandalının Kahramanı Konuştu: Bu Delilikti, Ülkeyi Terk Etmek İstiyorum Arabada İlişkiye Giren Çift Egzoz Gazından Zehirlenerek Hayatını Kaybetti

15 Temmuz Kahramanı Ömer Halisdemir'in Son Görüntüleri Ortaya Çıktı