Türkiye'nin Suriye operasyonuna dünya nasıl tepki verdi? - Son Dakika

Türkiye'nin Suriye operasyonuna dünya nasıl tepki verdi?

10.10.2019 07:06
Türkiye'nin Suriye operasyonuna dünya nasıl tepki verdi?, System.String[]

Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturmak için Çarşamba günü Barış Pınarı Harekatı’na başlarken dünyadan da tepkiler gecikmeden geldi. Ankara’ya neredeyse hiç destek gelmezken birçok ülke harekata karşı çıktı.

Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturmak için Çarşamba günü Barış Pınarı Harekatı'na başlarken dünyadan da tepkiler gecikmeden geldi. Ankara'ya neredeyse hiç destek gelmezken Avrupa Birliği Türkiye'ye operasyonu durdurma çağrısında bulundu, ABD Başkanı Donald Trump da ülkesinin bu harekatı desteklemediğini bildirdi. Orta Doğu ülkeleri ise Türkiye'yi açıkça kınadı.

İşte uluslararası camiadan Ankara'ya gelen tepkiler Açıklaması

Türkiye'nin Suriye operasyonuna dünya nasıl tepki verdi?

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Türkiye'nin Suriye operasyonuna dünya nasıl tepki verdi? - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Son Dakika! Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra Zengilan şehrini işgalden kurtardı Kılıçdaroğlu ve İnce, Bekir Coşkun'un cenazesinde yan yana saf tuttu Alanya maçında 11'e alınmayan Feghouli ısınma çalışmalarında yer almadı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Büyük zafer için tarih verildi: Azerbaycan 10-15 gün sonra toprak bütünlüğünü sağlayacak Sipariş verdiği pizzadan tel çıkan şarkıcı Alya, isyan etti: Kafayı yediniz herhalde "Mekanın sahibi geri geliyor" diyen Buket Aydın, yeni projesini duyurdu