Son Dakika Haberleri: Türkiye'nin Temizlik Fuarı Global Clean Expo

Türkiye'nin Temizlik Fuarı Global Clean Expo

6 ay önce İlandır

Expo Master A.Ş. tarafından 21-22-23 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Global Clean Expo, tamamen Türk sermayeli ilk temizlik fuarı olma özelliğini taşıyor. Fuarın yapılacağı alan olarak Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nı tercih eden Global Clean Expo organizasyon ekibi, katılımcılarına akıl almaz fırsatlar sunuyor.

Türkiye'nin Temizlik Fuarı Global Clean Expo, System.String[]

Temizlik sektörünün 20'den fazla alt dalını bir araya getirmeyi hedefleyen fuar, açıldığı geniş kitle ile Türk fuarcılık sektörüne yeni bir soluk getiriyor. Ev ve kişisel temizlik ürünleri üreticilerinden dispanser ve hijyen otomatı üreticilerine, hastane ve gıda hijyen ürünleri üreticilerinden halı yıkama makinesi üreticilerine, koku makinesi üreticilerinden çöp torbası üreticilerine ve hatta kurum/ tesis temizlik yönetimine kadar birçok alt sektör 2019 Şubat'ta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda bir araya gelecek ve şölen tadında bir fuar gerçekleşecek!

Temizlik Fuarı'ndan Sosal Sorumluluk Projesi

Türkiye'nin ilk temizlik fuarını gerçekleştirecek olan Expo Master A.Ş. 'den hem doğayı hem de çocuklarımızı koruyan, gelecek nesillere daha çok temiz alan bırakmayı hedefleyen sosyal sorumluluk projesi: Yeşil Doğa, Temiz Okul!

Projenin ilk ayağında 10 tane ihtiyaç sahibi köy okulunu belirleyen Global Clean Expo organizasyon ekibi, belirledikleri okulların 1 yıllık temizlik ihtiyaçlarını karşılama, öğrencilere diş fırçası ve diş macunu dağıtımı yapma, ilkokul ve anasınıfı öğrencilerine özel temizlik konulu kukla gösterileri sergileme, ihtiyaç halinde okulun iç ve dış alanlarının genel temizliğini yaptırma gibi hedeflerle yola çıktı. Çıktıkları yolda ilk durakları Bandırma oldu.

Geçtiğimiz aylarda Balıkesir – Bandırma'da 100. Yıl İlköğretim Okulu ve Edincik İlköğretim Okulu öğrencileri ile buluşan Global Clean Expo ekibi, hem öğrencilerle eğlenceli dakikalar geçirdi hem de her iki okulun temizlik malzemesi ihtiyaçlarına ciddi katkılarda bulundu. Her iki okulla da irtibatta kalmaya devam edeceklerini ve ihtiyaçlarının tekrarlanması halinde ellerinden gelen yardımları esirgemeyeceklerini belirten ekip, şimdi rotasını listelerinde yer alan diğer 8 okula çevirdi.

Fuarın gerçekleştirileceği tarihe kadar 10 tane ihtiyaç sahibi köy okulunu ziyaret edecek olan Global Clean Expo ekibi, daha fazla çocuğa ulaşmak için ise fuarlarına katılımcı olacak firmalardan desteklerini beklediklerini belirtti. Sosyal Sorumluluk Sponsorları adı altında birleştirecekleri firmaları 4 gözle bekliyorlar.

Global Clean Expo fuarının organizatör şirketi olan Expo Master A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Egemen Hesapçı, sosyal sorumluluk projelerini şu sözlerle anlattı;??"Bizim bu fuarı gerçekleştirmeye karar vermemizin amacı sadece ticaret değil. Evet, bu bir ticaret ama daha çok ülkemizin ticaretine katkı. Bunun yanı sıra, temizlik sektörünü seçmemizin de 2 ana sebebi var; 1.si ülkemizde Türk fuar firmalarıyla daha önce bir temizlik fuarı gerçekleştirilmedi. 2.si ise, gün geçtikçe kalabalıklaşan nüfusla birlikte çoğalan bulaşıcı hastalıklar ve virüsler, nüfusa konaklama imkanı sağlamak için kesilen ağaçlar bizlerin çok fazla canını yakan noktalar. Dolayısıyla bunlara dikkat çekmek, temizlik mottosunu çocuk yaştan yerleştirmek ve temizlik sektörünün önemini vurgulamak istedik. Tüm bunların yanı sıra da sosyal sorumluluk projemizin 2. ayağı olan Global Clean Expo Hatıra Ormanı için de çalışmalarımıza başladık. Bu konu için de katılımcı firmalarımızla iş birlikleri içerisindeyiz."
Yaşlı Adamın, Çocuktan Düşen 100 Lirayı Alıp Kaçtığı Anlar Kameralara Yansıdı Market İşletmecisinin Ateşe Verdiği Cips, Plastik Gibi Yandı Fethullah Gülen'in Kardeşi Salih Gülen, Saklandığı Evde Ölü Bulundu