Son Dakika Haberleri: Türkiye'nin Yeni Milli Keskin Nişancı Tüfeği Göreve Hazır

Türkiye'nin Yeni Milli Keskin Nişancı Tüfeği Göreve Hazır

6 ay önce

Kırıkkale'de üretilen ve benzerlerine göre daha hafif ve etkili olan milli keskin nişancı tüfeği tanıtıldı. Tüfek envantere girdikten sonra terörle mücadelede TSK'nın yeni gözdelerinden olacak.

Türkiye'nin yeni manga tipi milli keskin nişancı tüfeği hazır. Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından Kırıkkale'de üretilen tüfek, yakında TSK envanterine girecek.

YENİ MİLLİ TÜFEK TANITILDI

Türkiye'nin yeni manga tipi milli keskin nişancı tüfeği KNT-76 Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından Kırıkkale'de üretildi. Yarı otomatik silah kullanım kolaylığı sağlıyor. 900 metre etkili menzile sahip, 7.62 milimetre çapında, 4 kilo 700 gram ağırlığında.

BENZERLERİNE GÖRE DAHA HAFİF VE ETKİLİ

KNT-76 yani keskin nişancı tüfeği Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından yüzde yüz yerli olarak üretildi. Benzerlerine göre daha hafif ve etkili olan bu özel silahın atış anını ilk defa görüntülendi.

TSK'NIN YENİ GÖZDESİ OLACAK

Yalnızca tüfek değil üzerinde bulunan dürbün, refleks nişangah ve lazer işaretleyici de Türk mühendisleri ve Türk işçisinin emeği ile üretildi.

Silah henüz Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girmedi. Ancak keskin nişancı birliklerinde denemeleri başladı. Envantere girdiğinde ise kullanım kolaylığı ve performans bakımından terörle mücadelede TSK'nın yeni gözdelerinden olacak.
Türkiye'de İlk Yüz Nakli Yapılan Hastayı Gören, Şaşıp Kalıyor Çankırı'da Bulunan 5 Bin Yıllık Mağara, Türkiye'nin 400 Yıllık İhtiyacını Karşılayacak Rezerve Sahip

Osmanlı Partisi Genel Başkanı İbrahim Ünye, Boş Meydana Konuştu