"Türkiye Okuyor Kampanyası" Osmancık'ta Başladı - Son Dakika

"Türkiye Okuyor Kampanyası" Osmancık'ta Başladı

18.01.2012 16:20

"Türkiye Okuyor Kampanyası"nın Çorum'un Osmancık ilçesinde başlatıldığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül himayesinde başlatılan

"Türkiye Okuyor Kampanyası"nın Çorum'un Osmancık ilçesinde başlatıldığı bildirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Üçok, "Türkiye Okuyor Kampanyası" çerçevesinde, Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi'nce "Okuyan Osmancık Kampanyası" başlattıklarını söyledi.

Kampanya'nın ilk olarak Damatoğlu İlköğretim Okulu'nda başladığını belirten Üçok, ilçede bulunan tüm ilköğretim okullarında her gün okuma saati uygulaması yapılacağını belirtti.

İlköğretim öğrencilerine "Kitap Kumbaram" isimli kumbaralar dağıtılacağını ifade eden Üçok, şöyle devam etti:

"Hedefimiz, ilçemizde ilköğretim, orta öğretim ve yaygın eğitim seviyesinde eğitim gören öğrencilerimize kitap okuma sevgisi ve alışkanlığını kazandırmak. Kampanya kapsamında tüm ilköğretim okullarımızda her gün sabah ilk 15 dakika okuma saati uygulaması yapılacak. İlköğretim öğrencilerimize "Kitap Kumbaram" adlı kumbaralar dağıtılacak. Öğrenciler bu kumbaralarında kitap almak için para biriktirecekler. Okullarımızda yazarların katılımıyla imza günleri düzenlenecek, kitap stantları ve sergileri açılarak öğrencilerimizin öğretmenlerinin gözetiminde biriktirdikleri paralarla kitap almaları sağlanacak. Böylece öğrencilerin kendi birikimleri ile alacakları kitapları daha çok sahiplenmeleri ve severek okumaları sağlanacak. Öğretim yılı sonunda en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirilecek."

- ÇORUM

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Türkiye Okuyor Kampanyası' Osmancık'ta Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Uzun zamandır ortalarda olmayan Mehmet Çilingiroğlu, ABD'den bombayı patlattı: Koronanın kesin tedavisi bulundu Fransa'dan sonra İngiltere ve Avusturya'da da sokağa çıkma yasağı ilan edildi İzmir depremiyle ilgili provokatif paylaşım yapan 2 kişi tutuklandı Galatasaray'da Ankaragücü maçında Marcao ve Saracchi sakatlandı Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 39'a yükseldi Ünlü sunucu İkbal Gürpınar koronavirüse yakalandı, yoğun bakıma alındı