Son Dakika Haberleri: Türkiye Rekoru Kıran Harran'da Vatandaşlar Sonuçtan Memnun

Türkiye Rekoru Kıran Harran'da Vatandaşlar Sonuçtan Memnun

3 yıl önce

Anayasa referandumunda ilçeler arasında yüzde 97 evet oyuyla Türkiye birincisi olan Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde vatandaşlar sonuçtan memnun.

Türkiye Rekoru Kıran Harran'da Vatandaşlar Sonuçtan Memnun, System.String[]

Anayasa referandumunda ilçeler arasında yüzde 97 evet oyuyla Türkiye birincisi olan Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde vatandaşlar sonuçtan memnun.


16 Nisan'da gerçekleştirilen anayasa referandumunda ilçeler arasında yüzde 97 'evet' oyuyla rekor kıran ve Türkiye birincisi olan Şanlıurfa'nın kubbeli evleriyle ünlü tarihi ilçesi Harran'da vatandaşlar alınan sonuçtan oldukça memnun. Rekor kırarak ilçeler arasında birinci olmanın gururunu yaşayan Harran halkı, daha önce de Türkiye birincisi olduklarını belirtti. AK Parti'nin kurulduğu 2002 yılından itibaren partiye büyük destek verdiklerini söyleyen vatandaşlar, bundan sonra birinciliği başka ilçelere kaptırmayacaklarını iddia etti.


Daha önce kaptırdıkları rekoru Adıyaman'ın Sincik ilçesinde geri aldıklarını söyleyen Abdullah Akkurt, "Harran'da yüzde 97'lik bir oran var. Daha önce Sincik'e rekoru kaptırmıştık ama bu yıl referandumda Harran birinciliği elde etti. Aylar öncesinden hazırlanıyorduk. Vatandaş olarak çok çalıştık. Belediye başkanı, ilçe başkanı, kanaat önderleri hep birlikte çalıştı" dedi.


"Rekorlara yabancı değiliz"


Daha önce de AK Parti'ye yüksek oranda oy verdiklerini dile getiren Akkurt, "Aslında rekorlara yabancı değiliz. Daha önce de AK Parti'ye rekor bir oy vermiştik. Daha huzurlu bir Türkiye bekliyoruz. Dış ülkelerin Müslümanlara karşı tavırlarını görüyoruz. Onun için biz bütün gücümüzle çalıştık. İnşallah Türkiye için her şey daha güzel olacak" ifadelerini kullandı.


Özellikle Harran ve Akçakale halkının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı çok sevdiği için referandumda oy verdiğini dile getiren Mahmut Özyavuz, "Cumhurbaşkanımızı sevdiğimiz için oy verdik ve Türkiye genelinde birinci çıktık. Bu bizim ilk birinciliğimiz değil, daha önce de seçimlerde birinci çıkmıştık. Özellikle burada halk AK Parti'ye sevdalı. Harran siyaseti zamanından beri ya AK Parti ya da MHP'ye oy vermiştir" şeklinde konuştu. - ŞANLIURFA

Haber Yayın Tarihi: 18.04.2017 05:42 Kaynak: İHABeyazıt Öztürk'ten kendisine "Dünkü çocuksun" diyen Acun Ilıcalı'ya cevap: Benimle röportaj yaptığın günleri unuttun
NASA açıkladı! 6 Mayıs 2022'de Dünya'ya çarpacak gök taşı milyonları öldürecek Kız öğrencisinin etek altı görüntülerini çeken öğretmen, kameralar tarafından yakalandı