Son Dakika Haberleri: Türkiye, Rusya'dan Buğday Alımını Durdurdu

Türkiye, Rusya'dan Buğday Alımını Durdurdu

8 ay önce

Türkiye'nin, Rusya'dan buğday dahil bazı tarım ürünlerinin alımını durdurduğu iddia edildi. Yasağı doğrulayan Rus tarafı, durdurulan üç ürüne, geçtiğimiz hafta dwjeğ 130 vergi getirildiğini de doğruladı.

Türkiye'den daha önce aldığı 13 tarım ürününe getirdiği ambargoyu devam ettiren ve bu konuda adım atmayı şimdilik reddeden  Rusya'ya  Türkiye'den misilleme gibi karşılık geldi.

Türkiye'nin 15 Mart'ta  Rusya'dan 3 ürünün alımını durdurduğu yönündeki haberleri doğrulayan  Rusya'nın  Ankara'daki Ticaret Temsilciliği'nden bir yetkili Sputnik'e verdiği demecinde, "Türk ithalatçılar,  Türkiye tarafından  Rusya'dan buğday, mısır ve ayçiçeği yağı alımının durdurulduğunu bildirdi" dedi.

BUGÜN TOPLANTI YAPILDI

Yetkili ayrıca, Rus ürünlerinin alımının durdurulması nedeniyle, Türk un şirketlerinden temsilcilerin bugün Türk hükümet yetkilileri ve  Ankara'daki  Toprak Mahsulleri Ofisi'nden yetkililerle görüşmeyi planladığını da belirtti.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA VERGİSİZ ALIM LİSTESİNDEN ÇIKARILMIŞTI

Kommersant gazetesi geçen hafta,  Türkiye'nin buğday, mısır ve ayçiçeği yağının  Rusya'dan vergisiz ithalatına izin belgesi vermeyi durdurduğunu yazmıştı.

Türkiye'nin buğday, mısır ve ayçiçeği yağının  Rusya'dan ithalatı için yüzde 130 oranında vergi getirdiği belirtilen Kommersant'ın haberinde, bu adımın, bu ürünlerin  Rusya'dan ithalatının fiilen yasaklanması anlamına geldiği kaydedilmişti.

Ekonomi Bakanlığı ise  Rusya'dan tarım ürünlerinin alımına yasak getirildiğini doğrulamamıştı.


Cinsel İlişki Sırasında Erkek Arkadaşının Penisini Kıran Model, O Anları Anlattı Alışveriş Fişindeki Külot Evliliği Bitirdi
Bakan Gül, Doğruladı! ABD, Tutuklu Konsolosluk Çalışanı Metin Topuz'un Telefonunu İstedi