Türkiye Sandık Başında - Son Dakika

Türkiye Sandık Başında

24.06.2018 14:53

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimi için engeli vatandaşlar kendi imkanlarıyla sandık başına gitti.

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimi için engeli vatandaşlar kendi imkanlarıyla sandık başına gitti.

Mardin'in Midyat ilçesinde Hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan ve engelli yakını aracılığıyla seçmenler, sandık başına gitti.

Duyarlı vatandaş Zeyni Çelik, tanıdık tanımadık yaklaşık 12 kişiyi kendi özel aracıyla engelli ve yaşlı vatandaşları sandık başına oy kullanmaları için getirdi.

Çelik, AA Muhabirine, "seçim bitimine kadar Allah rızası için aracımla isteyen vatandaşları oy kullanmak için sandık başına kadar gördüreceğim. Ülkemizin birliği ve beraberliği için kendi imkanlarıma hiçbir şey beklemeden, bir katkım olsun diye akşama kadar hasta ve yaşlıları kendi aracımla taşıyacağım." dedi.

Tekerlekli sandalye ile yürüme zorluğu çeken, yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaş bir oy için sandık başına gitti. Batmandan ailesini alan Abdullah Akkurt isimli vatandaş oy için sandık başına geldi.

Yatalak hasta olan ve yürüme engelli Handan Mete, "bir oy bir oy düşüncesiyle Halk Eğitim Merkezinde gelerek oy v erdim. Allah ülkemize zeval vermesisin."

Mehmet Beşir Uzuner ise, "hasta demeden bir oy bir oy dur diye görmemezlikten gelemezdik."

Şehmus Gümüş isimli bir vatandaş ise, 85 yaşındaki babasını oy kullanmak için babasını getirdiğini kaydetti.

Arapça olarak konuşan Fatma Altun ise, "Allah ülkemize birlik beraberlik ve hayırlar versin. Ayaklarımdan rahatsızım oy kullanmak için sandık başına geldim." Dedi.

Bazı vatandaşlar yakınlarının yardımıyla tekerlekli sandalye ile birlikte oy kullanmak için ikinci kata kadar taşındılar.

Türkiye Sandık Başında
Türkiye Sandık Başında
Türkiye Sandık Başında
Türkiye Sandık Başında

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Türkiye Sandık Başında - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İsrail'deki üniversite araştırdı: Türk donanması, Doğu Akdeniz'deki en güçlü donanma İsrail'deki üniversite araştırdı: Türk donanması, Doğu Akdeniz'deki en güçlü donanma Burak, Zeki ve Yusuf şampiyonluk yolunda yara aldı! Lille, sahasında Montpellier'le 1-1 berabere kaldı Burak, Zeki ve Yusuf şampiyonluk yolunda yara aldı! Lille, sahasında Montpellier'le 1-1 berabere kaldı Koronavirüs tedbirleri sonuç vermezse Ramazan Bayramı'nda tam kapanma yolda Koronavirüs tedbirleri sonuç vermezse Ramazan Bayramı'nda tam kapanma yolda Cumhurbaşkanlığı'ndan 128 milyar dolar açıklaması: Kaybolmuş tek 1 kuruş yoktur Cumhurbaşkanlığı'ndan 128 milyar dolar açıklaması: Kaybolmuş tek 1 kuruş yoktur Fatih Karagümrük, Franck Ribery için harekete geçti Fatih Karagümrük, Franck Ribery için harekete geçti Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Anne olmak için gün sayan oyuncu Şilan Makal, hamilelik pozlarını paylaştı Anne olmak için gün sayan oyuncu Şilan Makal, hamilelik pozlarını paylaştı Kayalıklar arasında sıkışmış halde bulunan yaşlı kadın yaşamını yitirdi Kayalıklar arasında sıkışmış halde bulunan yaşlı kadın yaşamını yitirdi