Türkiye Tırmanma Şampiyonası - Son Dakika

Türkiye Tırmanma Şampiyonası

10.11.2014 08:35
Türkiye Tırmanma Şampiyonası, System.String[]

Ankara'nın Kazan ilçesinde düzenlenen son ayak yarışında Türkiye şampiyonları belirlendi

Türkiye Tırmanma Şampiyonası, Kazan ilçesinde yapılan 7. ayak yarışıyla sona erdi.

Ahi Mahallesi'nde başlayan yarışın startını Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal verdi. Çeşitli illerden gelen sporcular, Keçiören ilçesinin Güzelyurt Mahallesi'nde sona eren 8,5 kilometrelik parkurda zamana karşı kıyasıya mücadele etti.

7. ayak yarışında 1. kategoride Çağlar Ünüvar, 3. kategoride Cem Şit, 5. kategoride Kadir Murat Altuntaş ve 6. kategoride Ümit Ülkü birinci oldu.

Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) Başkanı Metin Ertuğrul, katkılarından dolayı Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'e teşekkür ederek, "Tırmanma yarışları daha önceleri Ankara dışında düzenleniyordu. Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ün katkılarıyla yarışları tekrar Ankara'ya kazandırdık. 2 yıldır da Kazanda yapıyoruz" diye konuştu.

ANOK Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Sürhan Altınkanat da Hitit Rallisi ve Türkiye Tırmanma Şampiyonası'nın uzun yıllar Ankara dışında yapıldığını ancak ANOK'un çabaları sonucu başkentte yapılmaya başlandığını söyledi.

Sürhan Altınkanat, katkılarından dolayı Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Ebubekir Şahin'e teşekkür plaketi verdi. Metin Ertuğrul da Sürhan Altınkanat'a plaket takdim etti.

7. ayak sonunda kategori 1'de Engin Apaydın, kategori 3'te Taner Canbolat, kategori 5'te Kadir Murat Altuntaş ve kategori 6'da Ümit Ülkü, şampiyon oldu.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Türkiye Tırmanma Şampiyonası - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Türkiye, belirti göstermeyen korona hastalarının da açıklanmasıyla dünyada günlük vaka sayısında 3'üncü sıraya yükseldi Napoli, stadının adını Diego Armando Maradona olarak değiştiriyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Karı-koca bir hafta arayla koronavirüse yenik düştü Yıllar önce Türkiye'ye gelen Maradona, "Maraba Televole" ile program jeneriğine konu oldu Son Dakika: Türkiye'de 25 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 168 kişi vefat etti, 28 bin 351 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Sağlık Bakanlığı açık test politikasına geçti! Semptom göstermeyenler de günlük koronavirüs tablosunda yer alacak Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı