Türkiye Yazarlar Birliği 9. Şubeler Buluşması Erzurum'da Yapıldı - Son Dakika

Türkiye Yazarlar Birliği 9. Şubeler Buluşması Erzurum'da Yapıldı

02.05.2017 08:46
Türkiye Yazarlar Birliği 9. Şubeler Buluşması Erzurum'da Yapıldı, System.String[]

Türkiye Yazarlar Birliği’nin bünyesi altında çalışmalarına devam 12 şube temsilcisi, 9. Şubeler buluşması toplantısı için Erzurum’da bir araya geldi.

Türkiye Yazarlar Birliği'nin bünyesi altında çalışmalarına devam 12 şube temsilcisi, 9. Şubeler buluşması toplantısı için Erzurum'da bir araya geldi.

Türkiye Yazarlar Birliği'nin 2017 yılı şubeler toplantısı yoğun bir gündemle Erzurum'da toplandı. Oturum başkanlığını Erzurum Şube Başkanı M. Hanefi İspirli'nin yaptığı toplantı, İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı'nın "Şubelerin Medya İlişkileri" ve İzmir Şube Başkanı Mahir Adıbeş'in "Şube, Üniversite, Bürokrasi İlişkileri" sunumuyla başladı.

Sunumlarda, medyanın sivil toplum kuruluşları açısından önemi, şubelerin tanıtımına yönelik faaliyetleri, şubelerin medyayla yakın ilişkileri, basın mensuplarıyla yapılan toplantılar, şubelerin üniversite ile bürokrasi arasındaki ilişkiler detaylı bir şekilde ele alındı.

Türkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı D. Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcısı Osman Özbahçe ve Genel Başkan Danışmanı İbrahim Ulvi Yavuz'un da katıldığı toplantıda, şubeleri temsilen 35 isim, şubelerin yapmış olduğu faaliyetleri, önümüzdeki dönemde yapılması planlanan faaliyetleri ve karşılaştıkları sorunları ele alarak katılımcıları bilgilendirdiler.

Toplantıya TYB Genel Merkez'den TYB Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan, TYB Genel Sekreteri İbrahim Ulvi yavuz, Genel Başkan Yardımcısı Osman Özbahçe, Yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Salih Yılmaz katıldı.

Şubeler adına konuşmaları;

İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, Ankara Şube Başkan Vekili Zehra Yücel, Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Yıldız, Trabzon Şube Başkanı Kamuran Tuna, İzmir Şube Başkanı Mahir Adıbeş, Kahramanmaraş Şube Başkan Vekili Mehmet Raşit Küçükkürtül, Kayseri Başkanı Selim Tunçbilek, Konya Başkanı Hayri Erten, Bursa Şube Başkanı Mehmet Çağan Azizoğlu, Sakarya Şubesi adına Hasan Topçu ve Şanlıurfa Şube Başkanı: Cuma Ağaç birer değerlendirme konuşması yaptılar.

Toplantının değerlendirme bölümünü, TYB Onursal Başkanı D. Mehmet Doğan yaptı. Değerlendirme konuşmasında "Türkiye Yazarlar Birliği'nin 40 yıldır ülkemizin kültür, sanat ve edebiyat alanındaki önemine değinen Doğan, bundan sonraki süreçte de Türkiye Yazarlar Birliği gürül gürül akmaya devam edecektir." diyerek konuşmasına son verdi. Toplantı dilek ve temennilerle birlikte 2018 yılı 10. şubeler buluşmasının yeri ve zamanı belirlenerek son buldu. - ERZURUM

Türkiye Yazarlar Birliği 9. Şubeler Buluşması Erzurum'da Yapıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Türkiye Yazarlar Birliği 9. Şubeler Buluşması Erzurum'da Yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Tehdit edilen genç kızı korumak isteyen dayısı canından oldu '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı Türkiye'nin koronavirüs aşı programındaki başarısı dünya gündeminde: Bir günde yaptıkları aşıyı Fransa 3 haftada yaptı TRT spikerinden sosyal medyaya bomba gibi düşen Mesut Özil sorusu Arınç'tan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili açıklama: Bu kişileri azmettirenler asli failler gibi yargılanmalı Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı 8 bin korona aşısının yapıldığı hastanenin başhekimi konuştu: En fazla omuz ağrısı ve tansiyon düşüklüğü ile karşılaşıyoruz